ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

« جشنواره عید تا عید » قنادباشی از 13 تیر لغایت 18 مرداد، ارسال رایگان سفارش های بالای 200,000 تومان، اطلاعات بیشتر در خدمات ارسال

اولین قنادی تهران

اولین قنادی تهران
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/08/08 0 نظر

اولین قنادی در تهران کدام قنادی بوده؟ چه زمانی اولین قنادی شروع به فعالیت کرد؟ ارائه شیرینی در کافه ها آنها را به اولین کافه قنادی های تهران تبدیل کرد.

اینکه اولین قنادی در تهران کدام قنادی بوده؟ چه زمانی اولین قنادی شروع به فعالیت کرد؟ آیا ...... وقتی خواستیم فروشگاه آنلاین قنادباشی را راه اندازی کنیم، سوالاتی داشتیم که هنوز پاسخ قطعی برای آن یافت نشده ولی شاید بتوان گفت، از آنجائیکه کافه ها در تهران قدمت زیادی دارند ارائه اولین شیرینی ها در این کافه ها آنها را به اولین کافه قنادی های تهران تبدیل کرد. با بررسی هایی که انجام شده به برخی نامها برخورد می کنیم که مختصری از گذشته آنها در اینجا آمده است:

 

 

قنادی بهار

در تحقیقات اولیه به نظر می آمد که قنادی هانس قدیمی تر باشد ولی در اطلاعات تازه ای که بدست آوردیم مشخص شد قنادی بهار اولین قنادی تهران است.

قنادی بهار با قدمت 86 ساله از تاریخ طهران قدیم، اولین، قدیمی ترین و اصیل ترین شیرینی فروشی تهران است که با ''شیرینی پادرازی'' معروف شده است. وقتی در محله بهارستان قدم می زنید آرام آرام که به چهارراه سرچشمه نزدیک می شوید بدون نیاز به تکنولوژی های امروزی ناخودآگاه بوی شیرینی، شما را به سوی اولین قنادی تهران هدایت می کند. این بهترین نشانی برای قنادی بهار، اولین قنادی تهران و اولین تولید کننده شیرینی رژیمی در تهران است. البته دلیل اینکه در تابلو روبرو عدد 1317 نمایان است قصه دیگری دارد که در جای خود بازگو خواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با قنادی بهار، « قنادی بهار ، اولین قنادی تهران در قنادباشی » را مطالعه کنید.

 

قنادی هانس

قنادی هانسشاید بتوان هانس را یکی از قدیمی ترین های قنادی های تهران دانست. این قنادی سال 1342 تأسیس شده و بیشتر از 50 سال سابقه دارد. این قنادی مشتریان خاص خودش را دارد که علی رغم محدودیت ساعت کاری آن و این مسئله که بدون آدرس دقیق پیدا کردن هانس سخت است، با کمی شعف خاصی وارد خیابان آبان واقع در کریمخان می شوند تا بتوانند قنادی هانس را بیابند. وارد کوچه ای می شوید و برای رسیدن به هانس باید از حیاطی بگذرید. همانطور رد بالا اشاره شد ساعت کاری قنادی هانس محدود است، یعنی اگر بعد از ساعت شش برسید با در بسته مواجه خواهید شد. شیرینی‌های کره ای خوشمزه‌ از معروفترین محصولات آن است. اما اگر مایلید از کیک های هانس بهره ببرید باید از چند روز قبل، پخت آن را سفارش بدهید.

 

 

کافه قنادی لرد

کافه قنادی لرداز میدان ولیعصر که به سمت میدان هفت تیر بروید بعد از خیابان حافظ وارد خیابان استاد نجات الهی (ویلا) بشوید. کمی پایین تر به قنادی لرد، از قنادی‌های قدیمی تهران که از سال 1344 دایر است بر می خورید. تارتهای آن از محبوب‌ترین شیرینی‌های این قنادی است که البته نان خامه‌ای‌ از دیگر جذابیت های قنادی لرد می باشد. البته این قنادی بزم خود را با راه اندازی یه کافه در طبقه دومش تکمیل کرده که با سرو یک قهوه ترک خوب و مرغوب می توانید مدتی به گذشته های دور سیر کنید و لحظاتی از زندگی ماشینی امروز دور شوید.

برای دیدن تنوع محصولات کافه قنادی لرد « '' لرد '' ترین تارت های میوه ای تهران » را بخواهید.

 

 

 

 

 

قنادی ناتلی

اگر در یک روز مطبوع برنامه ریزی کردید تا در میدان پالیزی از بستنی جات، آب میوه ها و ... دلی سیر میل کنید، در حالیکه سهروردی شمالی را طی می کنید، کمی بالاتر از خیابان خرمشهر (آپادانا) به یک قنادی شیک بر می خورید که همان قنادی ناتلی از دیگر قنادی‌های قدیمی و معروف تهران است. اما این قنادی علی رغم این ظاهر شیک بدلیل قیمت متوسط، تنوع شیرینی‌های می تواند پذیرای هر نوع مشتری باشد. از دیگر امتیاز های قنادی ناتلی این است که همیشه با شیرینی‌های جدیدی روبه رو می‌شوید که برای هر سلیقه‌ای شیرینی خشک و شیرینی تر موجود است.

برای اطلاعات بیشتر مقاله « قنادی گرجی ، قنادی با اصالت گرجی در قلب تهران » را بخوانید.

 

 

قنادی فرانسه

کافه قنادی فرانسهاگر مسیر هر روزتان خیابان انقلاب باشد درحالیکه در مسیر به شرق، غرق در مشاهده ویترین های کتابفروشی های انقلاب هستید، نبش خیابان ابوریحان به یک میهمانی از غرب، یک کافه قنادی بر می خورید که علی رغم ظاهری که نشان دهنده قدمت آن است، داخل آن به وفور جوانان را مشاهده می کنید که در حال صرف شیرینی جات هستند. بله این کافه جایی نیست غیر از کافه قنادی فرانسه که از نظر قدمت هم سن و سال قنادی لرد است و بیش از نیم قرن از عمر آن گذشته و از قدیمی‌ترین و نوستالژیک‌ترین نقاط تهران٬ بویژه برای جوانان قدیم و دانشجویان ادوار مختلف دانشگاه تهران و مشتریان کتابفروشی‌های راسته انقلاب است. اگر برنامه تفریحی برای یک روز سرد در پاییز و زمستان دارید، صرف یک لیوان شیرکاکائوی داغ در این کافه قنادی همراه انواع شیرینی تر مثل لطیفه و نان خامهای و ناپلئونی را حتما در برنامه تان بگنجانید. البته بعد ها اگر فرصت داشتید پیشنهاد ویژه کیک پنیر کافه قنادی فرانسه خاص است.

 

 

به روز رسانی: در تاریخ 1397/06/06 به روز شد.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

نظرات