ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

گزارش سومین مسابقه سازندگان و طراحان کیک فوندانت ایران

گزارش سومین مسابقه سازندگان و طراحان کیک فوندانت ایران
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/12/23 0 نظر

سومین دوره مسابقات کشوری طراحان و سازندگان کیک های تجسمی در تاریخ های 7-6 بهمن ماه سال جاری در هتل بین‌المللی المپیک برگزار شد. این دوره از مسابقات، توانایی هنرمندان و قنادان ایرانی را در زمینه تولید کیک‌های تجسمی برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشت.

سومین مسابقه سازندگان و طراحان کیک فوندانت ایران

سومین دوره مسابقات کشوری طراحان و سازندگان کیک های تجسمی در تاریخ های 7-6 بهمن ماه سال جاری در هتل بین‌المللی المپیک برگزار شد. این دوره از مسابقات، توانایی هنرمندان و قنادان ایرانی را در زمینه تولید کیک‌های تجسمی برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشت.

در همین رابطه علی بهره‌مند، رئیس اتحادیه قنادان بیان کرد: « مسابقات طراحان و سازندگان کیک‌های تجسمی ایران همه ساله در اولین دوشنبه بهمن ماه به همت اتحادیه قنادان تهران و با حمایت و مشارکت قنادان کل کشور برگزار می‌شود. امسال نیز روزهای 6 و 7 بهمن سومین دوره این مسابقات در هتل بین‌المللی المپیک تهران، برگزار شد. این مسابقات به رسم دو دوره گذشته، محلی برای نمایش تراوشات ذهن خلاق هنرمندان قناد و کیک ساز و جایگاهی برای شناسایی استعدادهای لایق و درخشان بود.

ایشان افزود: این نمایشگاه دستاوردهای خوبی برای هنرمندان کیک ساز داشت. این رویداد هنری- قنادی تلاش دارد تا استعدادهای این حوزه را به جامعه هنری قنادان ایران و جهان معرفی نماید. شرکت در مسابقاتی که تمامی شرکت‌کنندگان آن قصد برنده شدن دارند، شخص را متوجه ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود کرده و این حس را در وی به وجود می‌آورد که این ظرفیت‌ها و توانایی‌ها را شکوفا کند و مشارکت در این دست مسابقات معتبر، راه حلی ساده برای تقویت خودباوری است.

علی بهره مند اعلام کرد: در سال 1396 به منظور برگزاری هرچه بهتر این مسابقات و دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده، آیین‌نامه‌ای از سوی شورای عالی هنرمندان کیک‌ساز و قناد مصوب گردید. پس از گذشت دو دوره از تصویب آیین‌نامه و انجام اصلاحات در زمینه‌های مختلف، از جمله سازماندهی، داوری و برگزاری مسابقات، در این دوره شاهد رشد چشمگیری در تعداد هنرمندان و بخش‌های متنوع که هرکدام سبکی خاص را نمایندگی می‌کنند، هستیم.

رئیس اتحادیه قنادان در خصوص بخش‌های متنوع که هرکدام سبک خاصی را نمایندگی می‌کنن، توضیح داد: مسابقه در سه بخش یا سه سبک شامل کیک‌های مجسمه‌گونه که با تراشیدن کیک فرم می‌گیرند و کیک‌های مجلسی یا مناسبتی که بیشتر به تزئینات آن‌ها بها داده می‌شود و کوکی‌هایی که روی آن‌ها با اقلام خوراکی نقاشی می‌شود، برگزار می‌گردد. شایان ذکر است که همه این آثار باید از مواد اولیه خوراکی ساخته شده باشند.

ایشان افزود: نزدیک به یکصد نفر از استعدادهای برتر این حرفه - هنر از سراسر ایران به سومین دوره از مسابقات کیک‌های تجسمی ایران راه یافته‌اند که با داوری فشرده و نظام‌مند و با نظارت هیأت نظارت برگزار می‌شود و نهایتاً 9 نفر از آن‌ها در مراسم اختتامیه به عنوان نفرات برتر، از سوی هیأت داوران برگزیده و معرفی شدند که به رسم یادبود، در مراسم اختتامیه، به این عزیزان جوایزی نفیس اهدا و از آن‌ها تقدیر به عمل آمد.

حمایت تولیدکنندگان مواد اولیه قنادی و کیک‌سازی از این مسابقات، نقش و جایگاهی ویژه‌ در ارتقاء سطح کیفی برگزاری این مسابقات دارد. به همین دلیل در حاشیه برگزاری مسابقات، نمایشگاهی از محصولات برترین برندهای مواد اولیه کیک‌سازی، در فضای نمایشگاهی بالغ بر 2000 متر برگزار شد که علاوه بر جذب مخاطب از سراسر کشور، این محصولات را به بازارهای منطقه‌ای نیز معرفی نمود.

علی بهره مند چشم‌انداز آینده این حوزه (قنادی) را متعلق است به نیروی انسانی این حوزه دانست. شناسایی مزیت‌های رقابتی در حوزه‌های تربیت نیروی انسانی کارآمد و آموزش‌یافته که علاوه بر رفع نیازهای داخلی بتوانند جایگاه برتر خود را در منطقه نیز تثبیت نمایند تا علاوه بر صادرات محصولات قنادی، بتوانیم دانش و هنر این هنرمندان را نیز در قالب برگزاری نمایشگاه‌ها و مسابقات به بازارهای غرب آسیا معرفی نموده و انتقال دهیم.

شهروندان از آثار ارائه شده در مسابقه بازدید کردند. چنانچه بالاتر اشاره شد، در این نمایشگاه، آثار و محصولات و مواد اولیه شرکت‌های تأمین‌کننده مواد اولیه کیک‌سازی و ملزومات وابسته ارائه شده بود.

در حاشیه برگزاری این مسابقات و نمایشگاه مرتبط با آن، برنامه جنبی هم تدارک دیده شده بود. رئیس اتحادیه قنادان در این خصوص اعلام کرد: همکاران ما برای روزهای 6 و 7 بهمن، پنج ارائه آموزشی (دمو) در رشته‌های گوناگون در قالب معرفی سبک هنری یا محصولات و مواد اولیه جدید و نحوه کار با این مواد اولیه را در نظر گرفته بودند. این کارگاه‌های آموزشی در سالن همایش‌های هتل المپیک برگزار شده بود که حضور در این دموها و کارگاه‌های آموزشی برای علاقه‌مندان آزاد و کاملاً رایگان پیش‌بینی شده بود.

در حال تکمیل است.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

تبلیغات در صفحه محصول