ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

قنادی بهار ، اولین قنادی تهران در قنادباشی

قنادی بهار ، اولین قنادی تهران در قنادباشی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/01/03 0 نظر

همانطور که قبلا در '' اولین قنادی تهران '' اشاره شد، '' قنادی بهار '' قدیمی ترین قنادی تهران است که در سال 1317 تأسیس شده است. از امروز '' قنادی بهار '' یه عنوان اولین و قدیمی ترین قنادی تهران به فروشگاه آنلاین قنادباشی پیوست. انواع شیرینی خشک ، شیرینی تر ، کیک ، دسر و محصولات رژیمی بهار را از طریق قنادباشی سفارش دهید.

قنادی بهار” اولین قنادی تهران

گواهینامه بین المللی حلالهمانطور که در '' اولین قنادی تهران '' اشاره شد '' قنادی بهار '' قدیمی ترین قنادی تهران است که در سال 1317 تأسیس شده است. از امروز '' قنادی بهار '' به عنوان اولین قنادی تهران در قنادباشی به فروشگاه آنلاین پیوسته است. با محصولات متنوع قنادی بهار اعم از انواع شیرینی خشک ، شیرینی تر ، کیک ، دسر و محصولات رژیمی بهار می توانید اصیل ترین شیرینی های تهران را از طریق قنادباشی سفارش دهید.

به گفته بنیانگذاران قنادی بهار ، اینکه به دلیل نزدیکی قنادی به میدان بهارستان به اسم بهار نامگذاری شده، اشتباه است و از قدیم خانواده '' ماها '' را با فامیلی بهار می شناسند، به همین خاطر، اسم قنادی هم '' قنادی بهار '' است.

در مطلب '' اولین پادرازی تهران '' نیز اشاره شد که قنادی بهار با قدمت 86 ساله از تاریخ طهران قدیم، اولین، قدیمی ترین و اصیل ترین شیرینی فروشی تهران است که با ''شیرینی پادرازی'' معروف شده است. به همین خاطر می توان شاید بتوان گفت که این شیرینی فروشی محل تولد شیرینی های سنتی ایران باشد. جالب است که بدانیم یکی از مشتریان خاص قنادی بهار دکتر مصدق و همسرشان بودند.

زولبیا و بامیه از دیگر شیرینی های معروف قنادی بهار است که همچنان مورد استقبال مشتریان است. در ماه مبارک رمضان زولبیا و بامیه مشتریان بسیاری دارد و باعث می شود، حال و هوای گذشته زنده شود و در قنادی جای سوزن انداختن نیست، چرا که زولبیا و بامیه بهار یکی از بهترین زولبیا و بامیه های تهران است.

رمز موفقیت قنادی بهار و گسترش فعالیت های آن، در سنتی بودن آن دانسته می شود و مزید بر آن تهیه مواد اولیه خوب به عنوان اصول مدیریت قنادی بهار در تهیه محصولات نقش بسزایی در این موفقیت می توان بر شمرد. به همین دلیل ماندگاری شیرینی های بهار زیاد است به نحوی که اگر جعبه شیرینی های خشک آن تا یک سال هم باز نشود باز همان شکل، طعم و بوی اولیه را دارد. در کنار این موضوع فعالیت اصولی و داشتن گواهینامه های لازم دیگر موضوعی است که نشان دهنده فعالیت حرفه ای مجموعه ژرف گستر و تمام زیر مجموعه های آن است.

 

گزارش TV Plus: اولین قنادی تهران؛ از دکتر مصدق تا رهبر انقلاب؛ مشتری های سرشناس این شیرینی فروشی

 

گسترش فعالیت ” قنادی بهار ”

در دهه 40 با وسعت بخشیدن فعالیت قنادی بهار ، برای مدتی طبقه بالای قنادی به کافی شاپ تبدیل شد به طوری که بستنی های آنجا بسیار خوشمزه و معروف بود. در آن زمان بخاطر بستنی های معروفی که در این کافه عرضه می شد و به دلیل طعم خوب آن، سفارش بسیاری برای رییس جمهوران و پادشاهانی که به تهران می آمدند داده می شد. پس از مدتی، بدلیل استفاده نادرست برخی از مردم، همچنین بدلیل اینکه محله سرچشمه مذهبی نشین بود، مدیریت قنادی بهار تصمیم گرفت که کافی شاپ بهار را تعطیل کرده و تمرکز کار خود را روی صنعت قنادی قرار داد.

پس از مدتی با توسعه فعالیت های قنادی بهار ، برخی فروشگاها در تهران بمنظور عرضه محصولات خاص افتتاح شد که همگی زیر چتر شرکت مادر به نام '' شرکت نان و شیرینی ژرف گستر '' فعالیت می کنند. 5 شعبه برای توزیع شیرینی هایی با قند طبیعی برای بیماران دیابتی و 4 شعبه دیگر برای عرضه شیرینی های معمول فعالیت دارند که برخی از آنها عبارتند از:

 

الف- محصولات رژیمی

- قنادی سوپر شش (فاز شش اکباتان)

- فروشگاه نان آوران (پیروزی)

- فروشگاه نان آوران رشید (چهارراه تهرانپارس)

 

ب- محصولات معمولی و غیر رژیمی

- نان جورک (دربند)

- فروشگاه غزال صوفی (فلکه دوم صادقیه)

 

لازم به توضیح است که شرکت مادر ، شرکت نان و شیرینی ژرف گستر ، یک کارخانه صنعتی در شهرک عباس آباد تاسیس کرده است که در آنجا شیرینی ها را به صورت عمده در فروشگاه های زنجیره ای توزیع می شود.

آدرس : تهران ، جاده خاوران ، بعد از پلیس راه شریف آباد ، شهرک صنعتی عباس آباد ، خیابان 46 (بلدرچین) پلاک 1928

 

افتتاح جدیدترین شعبه ” قنادی بهار

جالب اینجا است که تقریبا همزمان با آغاز همکاری قنادی بهار و در روز 25 اسفند 1396 شعبه جدید قنادی بهار در خیابان ونک افتتاح شد. یکی از مزایای افزایش شعبه های این قنادی ، دسترسی سریع تر همشهریان به سفارش های آنلاین و کم تر شدن هزینه های حمل است.

 

شعبه های ” قنادی بهار

بنیانگذاراولین شیرینی فروشی تهران به سبک و سیاق امروزی دوست نداشت که قنادی اش شعبه دیگری در تهران داشته باشد، چراکه اعتقاد داشت با ایجاد شعبه دیگری اصالت این قنادی کم می شود اما نوه اش نظری دیگر دارد: «با اینکه پدربزرگم مخالف ایجاد شعبه دیگری بود، اما امروزه به دلیل وسعت و گسترش پایتخت و افزایش تقاضای شیرینی های مخصوص بهار تصمیم گرفته ایم که شعبه دیگری را در تهران باز کنیم.

درحال حاضر شعبه سرچشمه اصلی ترین و شعبه مرکزی قنادی بهار بوده و دفتر مرکزی این قنادی و شرکت نان و شیرینی ژرف گستر در طبقه دوم همین شعبه ، جایی که در سالهای دور کافه قنادی بهار در آنجا دایر بود، قرار دارد. در حال حاضر سه شعبه اصلی قنادی بهار فعال است که به قرار زیر هستند:

 

شعبه مرکزی ، قنادی بهار (چهارراه سرچشمه)

آدرس : تهران خیابان مصطفی خمینی، بالاتر از چهارراه سرچشمه، نرسیده به کوچه بحرالعلوم، پلاک 741 و 743

شماره تماس : 33544654

 

شعبه ونک (ونک)

آدرس :

شماره تماس :

 

شعبه فشم ، قنادی بهار (فشم)

آدرس : فشم

 

محصولات ” قنادی بهار

مهمترین و معروفترین تولیدات '' قنادی بهار '' شیرین های خشک و سنتی و همچنین شیرینی های رژیمی است. انواع تولیدات اصلی این شیرینی فروشی بصورت زیر است:

1- شیرینی تر: دسری، شیرینی تر معمولی، شیرینی تر بشقابی (مجلسی)

2-کیک ها: یخچالی، کیک تولد

3- شیرینی خشک: شیرینی خشک روزانه، شیرینی خشک مجلسی، انواع پای روزانه، شیرینی های بسته بندی، انواع کیک روزانه

4- دسرها: دسرهای مخصوص، دسرهای لیوانی، دسرهای فریزری

5- شکلات ها

6- حلوا و خرما

7- باقلوا

9- محصولات رژیمی

محصولات رژیمی از برجسته ترین ویژگیهای قنادی بهار است. به گفته مدیران قنادی بهار، از حدود 10، 12سال گذشته سعی کرده اند تا فرمولی برای ساخت شیرینی مخصوص افراد دیابتی به دست بیاورند که در این زمینه هم موفق شده اند و در واقع طبخ شیرینی دیابتی با همان طعم و بوی سنتی در این کارخانه تولید می شود.

نمونه ای از محصولات رژیمی قنادی بهار به قرار زیر است:

شیرینی بهشتی بدون شکر (بهار) شیرینی آردی بدون شکر (بهار) شیرینی کنجدی بدون شکر (بهار) شیرینی برنجی بدون شکر (بهار)
شیرینی بهشتی بدون شکر شیرینی آردی بدون شکر شیرینی کنجدی بدون شکر شیرینی برنجی بدون شکر
شیرینی مخلوط بدون شکر (بهار) شیرینی زبان و پاپیون بدون شکر (بهار) شیرینی باقلوا بدون شکر (بهار) سوخاری بدون قند فله (بهار)
شیرینی مخلوط بدون شکر شیرینی زبان و پاپیون بدون شکر شیرینی باقلوا بدون شکر سوخاری بدون قند فله
سوخاری بدون شکر (بهار)      
سوخاری بدون شکر      

 

10- شیرینی مناسبتی: عیدنوروز، ماه رمضان، کریسمس، یلدا

11- نان

 

لازم به ذکر است که از امروز تمامی تولیدات '' قنادی بهار '' در فروشگاه آنلاین قنادباشی عرضه می شود.

نظرات