ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

بدلیل اختلالات بانک ملت، لطفا برای سفارش گذاری از طریق اپلیکیشن یا مرورگری غیر از گوگل کروم جهت پرداخت استفاده کنید.

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/10/25 2 نظر

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار که مورد علاقه خانم های خانه دار است. یک سینی فر با ابعاد و کیفیت مطلوب و انتقال مناسب حرارت یکی از ضروری ترین ظروف آشپزی برای خانم هایی است که علاقه زیادی به پخت و پز شیرینی و غذاهای مختلف دارند.

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار که مورد علاقه خانم های خانه دار است. یک سینی فر با ابعاد و کیفیت مطلوب و انتقال مناسب حرارت یکی از ضروری ترین ظروف آشپزی برای خانم هایی است که علاقه زیادی به پخت و پز شیرینی و غذاهای مختلف دارند.

 

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار

سینی فر قالبی چند منظوره با کاربردهای بسیار که مورد علاقه خانم های خانه دار است. یک سینی فر با ابعاد و کیفیت مطلوب و انتقال مناسب حرارت یکی از ضروری ترین ظروف آشپزی برای خانم هایی است که علاقه زیادی به پخت و پز شیرینی و غذاهای مختلف دارند.

از یک سینی فر خوب چه انتظاری می‌رود؟ غذا به آن نچسبد، کف آن ته نگیرد، گرما در آن پخش شده و غذا در آن جا بیفتد، با دوام باشد، استفاده از آن مضر نباشد، سبک باشد، آب را زود جوش بیاورد و بالاخره اینکه زیبا باشد. این سینی به گونه‌ای ساخته شده که قابلیت پخش گرما و حرارت را به صورت یکنواخت به تمام قسمت‌های سینی دارد و همه شیرینی‌ها با هم و به یک میزان پخته خواهند شد.

بهتر است قبل از استفاده برای اولین بار قالب را به خوبی شسته و پس از خشک کردن کمی چرب نمایید. همچنین به دلیل لبه دار بودن اطراف سینی فر، در دست گرفتن و جابجایی آن آسان شده است. در ضمن مواد اولیه ساخت روکش نچسب این سینی، عاری از هرگونه ماده مضر برای طبیعت و بدن انسان شامل سرب، کادمیوم و غیره است.

 

 

تنوع سینی فر از نظر سایز بندی

اگر گاز شما سینی فر ندارد باید به موارد بسیاری هنگام خرید آن توجه کنید. اولین نکته برای خرید سینی فر سایز سینی فر است. تنوع سینی فر از نظر سایزبندی به سه دسته اصلی تقسیم می شود. این سینی ها براساس عمق سینی فر که اصطلاحا به آن « لبه » می گویند، دسته بندی می شود. عمق سینی فر بسته به نوع کاربرد آن ها متفاوت است و برای برخی شیرینی ها از سینی فر گود و برای برخی دیگر از سینی فر کم ارتفاع استفاده می شود. امروزه فروش سینی فر در بسیاری از فروشگاه های لوازم قنادی امکان پذیر است.

سینی فر لبه 2 سانت، لبه 4 سانت و لبه 7 سانت اندازه های عمق سینی فر است که به ترتیب به آن سینی فر رولتی، سینی فر لبه 4 سانت و لبه 7 سانت می گویند. تولید کننده های مختلففی در این زمینه فعالیت دارند که سینی فر «موج»  یکی از همین تولید کننه ها است که سینی های خود را از آلومینیوم می سازد.

بعضی از این سایز ها که برای اغلب خانواده‌ها با جمعیت متوسط یا پرجمعیت مناسب خواهد بود. بطور مثال  سایز رولتی را می‌توان برای بسیاری از شیرینی‌ها و داخل فر استفاده کرد. این سینی ارتفاع زیادی ندارد، اما می‌توان از آن برای پخت پیتزا هم استفاده کرد و فقط باید کمی از کناره های سینی را خالی گذاشت.

سینی فر از نظر ابعاد نیز به چهار سایز استاندارد تقسیم می شود:

  • 20x30
  • 25x35
  • 30x40
  • 35x45

 

البته با توجه به حجم کار قنادی ها و کارگاه های تولیدی سایز بزرگتری از ابعاد استادارد با اندازه  60x40 وجود دارد که کاربرد خانگی ندارد و مخصوص قنادی ها است.

 

 

تنوع سینی فر از نظر جنس

سینی فر لزوما نمی تواند تمام ویژگی‌های ظرف مناسب آشپزی را یکجا داشته باشد. ولی با در نظر گرفتن اینکه کدامیک از این ویژگی ها برای شما مهمتر از دیگری باشد، می توانید از ظروف آلومینیوم پرسی (لاتین)، آلومینیوم دای کست (Die-cast) ، شیشه‌ای، سرامیکی یا چدنی استفاده کنید. اگر به دنبال خرید سینی فر پیتزا هستید بهتر است سینی لعابی فر یا سینی فر تفلون را انتخاب کنید. اما اگر سینی فر برای چیدن شیرینی روی آن مد نظرتان است، می توانید خرید سینی فر گالوانیزه را انتخاب کنید که قیمت آن ارزانتر است.

 

سینی فر تفلون

معمولا سینی های پرسی با استفاده از تفلون روکش می‌شوند تا غذا به آن‌‌ها نچسبد. این سینی ها سبک تر از دیگر سینی ها هستند و قیمت آنها پایین تر بوده و به دلیل لایه تفلون داخلشان غذا به آن‌ها نمی چسبد. البته ظاهر آن‌ها را بهتر از ظروف ضخیم‌تر است. با اینحال یکی از بزرگترین معایبی که برای تفلون‌ها وجود دارد، ضرر آن برای سلامتی است. اگر ذرات لایه تفلون از ظرف جدا شده و با غذا مخلوط شوند، می توانند باعث بروز بیماری شود. امروزه ظروف تفلون در هر خانه‌ای یافت می‌شود. آشپزی ساده با این ظروف و شستشوی آسان آن‌ها، بزرگترین دلایل محبوبیتشان است. البته در زمان استفاده از آن‌ها باید دقت شود که بیش از اندازه داغ نشوند و ذرات روکش آن‌ها به هیچ عنوان با غذا مخلوط نشود. توصیه می شود هنگام استفاده از سینی و ظروف، حتما از قاشق های چوبی یا پلاستیکی مخصوص استفاده کنید. بدنه داخلی سینی تفلون از روکش سخت نچسب و با دوام ساخته شده که علاوه بر راحت جدا شدن مواد از آن به آسانی قابل شستشو و تمیز کردن است. 

یکی از مزایای سینی های فر تفلون یا آنهایی که روکش تفلون دارند، این است که در صورت استفاده نکردن از کاغذ روغنی، شیرینی براحتی از آن جدا خواهد شد.

 

سینی فر آلومینیوم

از سینی آلومینیومی نتنها می توان برای پخت شیرینی های مختلف بلکه برای غذاهای فینگرفود، پیتزا با خمیر خانگی و ابعاد دلخواه و مواردی نظیر کاپ کیک استفاده کرد. انتقال حرارت عالی این سینی آلومینیومی آن را حتی برای طبخ بسیاری از غذاها، مثل بیکن (به کمک یک ورق فویل و بدون نیاز به روغن) نیز به گزینه‌ای مناسب تبدیل می کند. نداشتن روکش تفلون، سینی آلومینیومی موجب شده که بدون نگرانی بابت افت کیفیت، به دفعات مورد استفاده و پخت و پز قرار گیرد. در مجموع اگر جای خالی یک سینی باکیفیت و کارآمد را در بین لوازم آشپزی خود خالی می‌بینید و می‌خواهید یک سینی با ابعاد مطلوب، پخش دمای مناسب و ماندگاری بالا داشته باشید، سینی فر ایرانی موج گزینه‌ای مقرون به صرفه و قابل تأمل خواهد بود.

 

سینی فر گالوانیزه

ابتدا باید بدانید گالوانیزه چیست؟ پوشش آهن یا استیل با فلز روی برای جلوگیری از زنگ زدن و واکنش با مواد به دلیل جنس و طراحی قالب حرارت در تمام سطح بطور یکنواخت قالب پخش می شود.

عمر بیشتر، قیمت مناسب و کیفیت مطلوب (انتقال خوب گرما، دوام و قیمت مناسب)

حتما کاغذ روغنی باید استفاده شود.

برای تهیه پیتزا، کیک تخته ای، نان و کلوچه و ... استفاده می شود.

سینی های موج آلومینیوم هستند و روکش ندارند؟

 

 

سینی فر سرامیک

برای تهیه پیتزا در منزل نیاز به ظروف تختی دارید که در فر قرار‌گیرند و تحمل دما و شعله را داشته باشد. این ظروف معمولا سرامیکی هستند و می‌توانید به راحتی برای طبخ پیتزا از آنها استفاده کنید.

سلامتی از ارزشمند‌ترین داشته‌های ما است وکه منجر به تولید پوشش نچسب سرامیک در سال 2007 شد و شاهد پیوستن میلیون‌ها مصرف کننده به انقلاب سرامیک بود. با این انقلاب، ماده‌ای را که خانواده‌های سراسر دنیا برای پخت و پز استفاده می کردند تغییر داده شد و همچنان این توسعه فن‌آوری‌های سالم ادامه دارد.

آشپزی سالم فقط محدود به مواد خوراکی نمی‌شود، ابزار پخت هم جزو مهمی از آن است. تکنولوژی پوشش نچسب ثبت شده ترمولون تا دماهای بالا در مقابل حرارت مقاوم است. اگر تابه شما به طور ناخواسته تا 450 درجه سانتی گراد/850 درجه فارنهای داغ شود، پوشش نچسب بخارهای سمی از خود آزاد نمی‌کند، ور نمی‌آیند و پوسته نمی‌شود. ترمولون نسبت به پوشش‌های نچسب قدیمی رسانایی بهتری برای حرارت دارد و این به معنی نتیجه فوق‌العاده برای سرخ کردن و برشته کردن مواد خوراکی است. توزیع یکنواخت حرارت هم به پخت یکدست و رنگ دلپذیر غذا می‌انجامد و امکان کار کردن با شعله پایین تا متوسط را به راحتی فراهم می‌کند.علاوه بر همه اینها ترمولون ویژگی نچسب فوق العاده ای دارد که کار شست‌و‌شوی ظرف را راحت می‌کند. به عنوان یک محصول سازگار با محیط زیست، این محصولات باید بدون سرب و کادمیوم ساخته شوند و طی فرایند تولید این محصول 60% دی‌اکسید کمتر تولید می شود. همچنین برای صرفه جویی در مصرف منابع، مواد اولیه مرغوب از کالاهای معیوب بازیافت می شوند و به چرخه تولید برمی‌گردند تا از دور‌ریز مواد اولیه مفید جلوگیری شود. به این ترتیب دستگیره‌ها از استیل ضد‌زنگ مرغوب بازیافت شده و بدنه از آلومینوم درجه یک بازیافت شده ساخته شده‌اند.

 

فروش سینی فر

امروزه فروش سینی فر درجنس های مختلف در فروشگاه های لوازم قنادی در دسترس است. اما یافتن فروشگاهی که فروش سینی فر را در سایزها  و جنس های مختلف داشته باشد کار دشواری به نظر می رسد. فروشگاه آنلاین قنادباشی با فروش سینی فر در سایزها و جنس های مختلف از جمله سینی فر تلفون و سینی فر گالوانیزه انتخاب های مشتریان خود را زیاد کرده است. با مراجعه به سایت فروشگاه آنلاین قنادباشی می توانید ضمن خرید سینی فر با بهترین کیفیت، مناسب ترین سایز سینی فر گاز خود را خریداری کنید. همچنین قیمت سینی فر در این فروشگاه نسبت به سایر فروشگاه ها ارزان تر بوده و با مشاهده ی قیمت های مختلف سینی فر در سایت این فروشگاه می توانید قیمت آن ها را با قیمت سینی فر های دیگر مقایسه کنید. همچنین فروش سینی فینگر فود نیز از این فروشگاه امکان پذیر می باشد و می توانید تنها با انتخاب سایز مورد نظر خود سینی فینگر فود را درب منزل تحویل بگیرید.

 

 

موارد کاردبرد سینی فر

متن

 

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات

مجید صالحی
۱۳۹۹/۰۴/۱۶۰۰
پاسخمطلب بسیار عالی و مفید بود
پشتیبانی قنادباشی
۱۳۹۹/۰۴/۱۷۰۰

ممنون از این که مورد رضایت شما بود