ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

دانشنامه قنادباشی

همه چیز درباره خمیر فوندانت و آیسینگ

همه چیز درباره خمیر فوندانت و آیسینگ

خمیر فوندانت یا آیسینگ فوندانت جزو لوازم قنادی محسوب می شود. این مواد خمیری ، به عنوان تزیین خوراکی در صنایع ساخت کیک و شیرینی به کار می رود.

شربت گلوکز معجزه ای در صنعت قنادی

شربت گلوکز معجزه ای در صنعت قنادی

شربت گلوکز حاوی نوعی پروتئین است که می توان آن را بهترین جایگزین شکر در انواع محصولاتی نظیر شیرینی ها دانست. شربت گلوکز که به نام گلوکز قنادی نیز شناخته می شود، کاربردهایی مانند جلوگیری از کریستالیزه شدن محصول، تعدیل طعم شیرینی زیاد محصولات، خاصیت نرم کنندگی، تولید محصولات رژیمی ، جذب کننده رطوبت در صنعت قنادی دارد.

شیرینی ناپلئونی چیست ؟ انواع  شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی چیست ؟ انواع شیرینی ناپلئونی

شیرینی ناپلئونی چیست ؟ شیرینی که هیچ ذائقه ای نمی تواند آن را رد کند. این شیرین در زبان فرانسوی به معنای هزار برگ، نوعی پای یا شیرینی سه لایه است و از شیرینی ها سنتی فرانسه محسوب می شود. ناپلئونی از خمیری به نام خمیر هزارلا درست شده و در میان لایه‌های این خمیر کرم کاستارد و سطح بالایی آن با پودر قند پوشانده می‌شود.

طرز تهیه خامه صبحانه

طرز تهیه خامه صبحانه

طرز تهیه خامه صبحانه موضوع امروز تحریریه مجله قنادباشی است. این ماده قسمتی از شیر است که حاوی چربی بالایی بوده و بوسیله روشهای خامه گیری از شیر جدا می شود. این ماده غذایی یک ترکیب امولسیون روغن در آب است. در روش سنتی، خامه از رویه بستن چربی شیر تهیه می شد، اما امروزه بوسیله دستگاههای جدا کننده گریز از مرکز تهیه می شود.

طرز تهیه خامه فرم گرفته عالی ، یک خامه رولت

طرز تهیه خامه فرم گرفته عالی ، یک خامه رولت

طرز تهیه خامه فرم گرفته یا خامه رولت عنوان موضوع امروز تحریریه قناد باشی است. خامه فرم گرفته که به ویپینگ کریم ( Whipping Cream ) نیز معروف است، از دستورهای تهیه پایه ای محسوب می شود. در این دستور تهیه، تمام مراحلی را که برای تهیه خامه فرم گرفته لازم است، آموزش داده شده تا هر وقت خواستید بتوانید آن را براحتی تهیه کنید.

خواص عسل سیاه دانه ، معجونی با بیش از 35 خاصیت دارویی و درمانی

خواص عسل سیاه دانه ، معجونی با بیش از 35 خاصیت دارویی و درمانی

عسل سیاه دانه که جزو عسل های تک گیاه محسوب می شود، ماده ای حاوی مقادیر زیادی مواد مغذی است که برای عملکرد بدن ضروری می باشد. در مقابل شکر سفید تنها حاوی کربوهیدرات های ساده و شیرین کننده های دیگر است که از موادی مانند اسپاراتیم تشکیل شده که برای بدن سالم نیستند.

انواع شیرینی تر

انواع شیرینی تر

این شیرینی که در برخی موارد شیرینی برشی هم نامیده می شود بسته به سلیقه های هر منطقه تنوع یافته است. شیرینی مجلسی، رولت و نان خامه ای و اولین اسم هایی است که با شیرینی تر عجین شده است. تنظیم بودن میزان شکر شیرینی، کیفیت آرد و روش پخت تأثیر بسزایی در محصول نهایی دارد.

لوازم قنادی و کاربرد آن در این صنعت

لوازم قنادی و کاربرد آن در این صنعت

مشخص نیست که اولین ایده لوازم قنادی از کجا مطرح شد، اما به کمک تولید صنعتی مدلهایی از قالبها و وسایل قنادی که بیشترین استفاده را داشت، دیگر دسترسی به مدل کیک، شیرینی و دیگر محصولات مورد علاقه مشتری در هر نقطه ای غیر ممکن نبود.

پخت یا طبخ ؛ مسئله این است

پخت یا طبخ ؛ مسئله این است

در صنعت قنادی پخت (baking) و پز (cooking) با هم تفاوت دارند که در این مطلب سعی می کنیم آن را بصورت علمی و حرفه ای در صنعت قنادی شرح دهیم.

کیک و شیرینی رژیمی

کیک و شیرینی رژیمی

آیا راه حل برای افرادی که رژیم دارند یا کسانی که دچار دیابت هستند، حذف شیرینی و کیک است؟ کافی است، جوش شیرین و روغن حذف و بجای آن سبوس و رطب استفاده شود. قنادی بهار برجسته ترین قنادی ایران در زمینه محصولات رژیمی در ایران است که خوشبختانه در فروشگاه آنلاین قنادباشی عرضه شده است. 

کیک اسفنجی چیست؟

کیک اسفنجی چیست؟

وقتی اولین بار به نام اسفنجی یا کیک اسفنجی بر می خوریم، این اسم در برخورد اول هیچ ارتباطی درباره شیرینی و کیک با ما برقرار نمی کند، اما کیک اسفنجی با فرمول طلایی ترکیب آرد، شکر، تخم مرغ، ورز دادن کافی خمیر و زمان زیاد قبل از پخت آماده می شود که نتیجه یه بافت اسفنجی آماده برای تولید کیک است.

همه چیز درباره آرد کیک

همه چیز درباره آرد کیک

آرد حاوی پروتئینی به اسم گلوتن است که از مخلوط کردن و ورز دادن آرد شکل می گیرد. گلوتن بافت نان را شکل می دهد ولی کیک را خشک و سفت می کند. هرچقدر پروتئین آرد کمتر باشد، باعث لطیف تر شدن کیک می شود. با اینحال نوع آرد مصرفی خود را با نوع پخت تطبیق دهید تا بتوانید آرد کیک مناسب داشته باشید.