ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

رکوردهای بستنی و کیک بستنی در گینس

رکوردهای بستنی و کیک بستنی در گینس
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/05 0 نظر

تحریریه امروز هم به بخشی دیگر از رکوردهای جهانی گینس در صنعت قنادی که مربوط به بستنی و کیک بستنی پرداخته است. بزرگترین کیک بستنی جهان، بزرگترین بستنی قیفی جهان، بزرگترین اسکوپ بستنی ، بزرگترین فروشگاه بستنی از جمله مطالبی است که در این مطلب از آن با خبر می شویم.

تحریریه قنادباشی: تحریریه قنادباشی در مطلب ''ترین های کیک عروسی'' به بخشی از رکوردهای گینس در صنعت قنادی پرداخته بود. تحریریه امروز هم به بخشی دیگر از رکوردهای جهانی گینس در صنعت قنادی که مربوط به بستنی و کیک بستنی پرداخته است. بزرگترین کیک بستنی جهان، بزرگترین بستنی قیفی جهان، بزرگترین اسکوپ بستنی، بزرگترین فروشگاه بستنی از جمله مطالبی است که در این مطلب از آن با خبر می شویم.

 

رکورد بزرگترین کیک بستنی جهان در گینس

بزرگترین کیک بستنی جهان در گینسکمپانی بستنی سازی ملکه لبنیات کانادا (Dairy Queen Canada) به مناسبت سی امین سالگرد تولید کیک بستنی ، با تدارک حرکتی منحصربفرد، یک کیک 10.13 تنی کرده را به همراه کارمندان خود تهیه کردند و بدین ترتیب رکورد قبلی کتاب گینس‌ که متعلق به کیک پزان چینی در سال 2006 بود را با 227 کیلو بیش تر شکست.

در یک روز بهاری در 10 می 2011 (20 اردیبهشت 1390) گروهی از شیرینی پزان در میدان Yonge-Dundas، شهر تورنتو، ایالت اونتاریو دور هم جمع شدند تا بزرگترین کیک جهان را که متشکل از 9،071 کیلو بستنی وانیلی و 90 کیلو کیک اسفنجی و بیش از 136 کیلو شکر و تخم مرغ بود، تدارک ببینند. این کیک بستنی با حضور 100 نفر و در 14 ساعت تهیه شد.

طول کیک 4.45 متر، عرض کیک 4.06 متر با 1 متر ارتفاع بود که در تهیه آن از بستنی وانیلی ، کیک اسفنجی، خامه کره ای روی کیک، کوکی های اورئو ریز ریز برای تزئین روی کیک بستنی استفاده شد.

 

بزرگترین بستنی قیفی دنیابزرگترین بستنی قیفی دنیا

بلندترین بستنی قیفی دنیا با ارتفاع 3.08 متر که توسط دو شرکت نروژی به نامهای  Hennig-Olsen Is AS و Trond L Wøien در شهر کریستیان سند (Kristiansand) نروژ تهیه شده بود در 26 جولای 2015 در کتاب های رکورد گینس ثبت شد.

این بستنی قیفی کامل متشکل از نان ویفری قیفی به وزن 95.85 کیلو، 60 کیلو آستر شکلاتی، 1،080 لیتر بستنی و 40 کیلو مربا بود. جالب است که بدلیل بزرگ بودن، این بستنی در فریزری در کارخانه قرارداده شده و برای توزیع در ''مسابقات کشتی های بلند'' توسط هلیکوپتر به محل مسابقه در لنگر گاه کریستیان سند نروژ حمل شد.

رکورد قبلی با دو متر و هشتاد سانت قد به شرکت میکرو دلا وچیا ایتالیا تعلق داشت.

 

بزرگترین  اسکوپ بستنی دنیابزرگترین  اسکوپ بستنی دنیا

رکورد بزرگترین بستنی اسکوپ که در کتابهای رکورد گینس ثبت شده، متعلق به توسط شرکت Kemps LLC است. این بستنی اسکوپی با وزن حدودی 1،365 کیلوگرم در تاریخ 28 ژوئن 2014 در شهر سداربورگ (Cedarburg) ایالت ویسکانسین، ایالات متحده آمریکا تولید شده است.

این بستنی اسکوپی که با طعم توت فرنگی تهیه شد، دارای 1.67 متر ارتفاع و 1.88 سانتی متر بود و از 733 قالب بستنی در آن استفاده شد. هزاران نفر از شرکت کنندگان در فستیوال توت فرنگی سداربورگ که برای تعطیلات آخر هفته خود آمده بودن، صف کشیده و به صورت رایگان در وسعتی زیاد بستنی سرو شده را میل کردند.

 

 

بزرگترین فروشگاه بستنی دنیابزرگترین فروشگاه بستنی دنیا

بزرگترین فروشگاه فروش بستنی ، '' مزرعه بستنی '' (The Ice Cream Farm) در انگلیس است. این فروشگاه که در محیطی در شهر تاتنهال (Tattenhall) انگلیس است، دارای زیربنای 851 متر مربع است که در 5 نوامبر 2015 در کتاب های گینس ثبت شده است.

بیش از 50 بستنی متنوع و خوشمزه توسط این فروشگاه به مشتریان ارائه می شود.

 

 

 

بزرگترین  مجسمه بستنی دنیا

بزرگترین کشتی دنیا که از بستنی ساخته شده، مشابه کشتی های قرن 18 میلادی بوده و وزنی حدود 925 کیلوگرم داشت. برای تهیه آن از 1،715.54 لیتر بستنی وانیلی و شکلاتی استفاده شد. این مجسمه توسط Jacques و Antoine Tokar در شرکت Dreyer's Grand Ice Cream امریکا ساخته شد. از این مجسمه بستنی در تاریخ 14 نوامبر 2002 در مدرسه ابتدایی رابرت لوئیس استیونسون (Robert Louis Stevenson) شهر Burbank در ایالت کالیفرنیای ایالات متحده آمریکا رونمایی و در کتاب گینس ثبت شد.

این بستنی مجسمه دارای ابعاد 1.46 متر در 1.304 متر در 72.7 سانتیمتر بود و در تهیه آن از اره برقی، چکش و تراش بهره برده شد. پس از اتمام نمایش این مجسمه بستنی، قطعات آن بین بیش از 500 دانش آموز مدرسه توزیع شد.

 

بلندترین دسر بستنی دنیا

بلندترین دسر بستنی دنیا به طول 1،105.73 متر در تاریخ 17 سپتامبر 2016 در موسسه Nashville Business District شهر نشویل ایالت میشیگان ایالات متحده آمریکا تهیه شده و در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شد.

در تهیه این دسر بستنی از بستنی وانیلی، سس شکلاتی و توت فرنگی برش خورده استفاده شد که روی آن با گیلاس و با خامه تزئین شده بود.

 

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

تبلیغات در صفحه محصول