ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

بدلیل اختلالات بانک ملت، لطفا برای سفارش گذاری از طریق اپلیکیشن یا مرورگری غیر از گوگل کروم جهت پرداخت استفاده کنید.

« جشنواره عید تا عید » قنادباشی از 13 تیر لغایت 18 مرداد، ارسال رایگان سفارش های بالای 200,000 تومان، اطلاعات بیشتر در خدمات ارسال

حاج خلیفه، پدر قنادی ایران

حاج خلیفه، پدر قنادی ایران
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/10/21 0 نظر

نام ''حاج خلیفه رهبر'' با شناسنامه صنعت قنادی در ایران و همچنین تولید کننده اصلی قطاب یزد گره خورده است. ''حاج خلیفه رهبر'' کارش را با پخت اولین شیرینی در سال 1295 خورشیدی در کارگاهی کوچک در یزد آغاز کرد و امروز به ''بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه علی رهبرو شرکاء'' تبدیل شده است.

تحریریه قنادباشی:  امروز تحریریه قنادباشی به روال هر هفته خود به معرفی یکی دیگر از قنادی های معروف ایران پرداخته است. این بار نوبت شهر یزد و ''حاج خلیفه رهبر''  است. با کمی جستجو در مقالات ''فروشگاه آنلاین قنادباشی'' نام ''حاج خلیفه رهبر'' با شناسنامه صنعت قنادی در ایران و همچنین تولید کننده اصلی قطاب یزد گره خورده است. ''حاج خلیفه رهبر'' کارش را با پخت اولین شیرینی در سال 1295 خورشیدی در کارگاهی کوچک در یزد آغاز کرد و امروز به ''بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه علی رهبر و شرکاء'' تبدیل شده است.

 

حاج خلیفه پدر قنادی ایران

همانطور که گفته شد پیدایش صنعت قنادی با عصر ناصرالدین شاه و با نام حاج خلیفه رهبر گره خورده است. با راه افتادن کارخانه های قند و شکر و تلاش ''حاج خلیفه رهبر'' اولین شیرینی پزی ایران در سال 1295 افتتاح شد و کارش را با تولید قطاب یزدی آغاز کرد، شیرینی سنتی یزد که تا همین امروز هم خواهان بسیاری دارد. این قنادی خود را به روز نگه داشته و توانسته همگام با این صنعت جلو برود.

امروز این شیرینی پزی کار خود را گسترش داده و با افزایش شعب به ''بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه علی رهبر و شرکاء'' تبدیل شده که مترادف با اسم یزد و صنعت شیرینی سازی شهرت یافته است. به دلیل حفظ کیفیت و استفاده از مواد طبیعی و ممتاز و بکارگیری دستگاه های مدرن و تکنولوژی پیشرفته و رعایت اصول بهداشتی درتمام مراحل تولید توانسته است با گذشت نزدیک به یک قرن همچنان دربالاترین جایگاه این صنعت قرار گیرد. آنچه این شرکت را از شرکتهای مشابه متمایز می سازد ارتقاء کیفیت محصول و همگام سازی تولید خود با تکنولوژی روز است.

همت ''حاج خلیفه علی رهبر'' باعث شد که امروزه مردم از شیرینی های متنوعی چون لوزهای پسته‌ای، باقلوای لوزی، بادامی، بیدمشکی، نارگیلی، کیک‌های یزدی، حاجی‌بادام، قطاب، پشمک، آبنبات مغزی و سوهان آردی بهره ببرند.

 

« بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه رهبر » دارای سه شعبه در یزد است که اصلی ترین آن در میدان امیرچماق قرار دارد. این میدان که میدان شلوغی است، نزدیک بازار و معروف ترین هتل های یزد و خانه‌های تاریخی یزد واقع شده است. دو شعبه دیگر این شیرینی پزی در بلوار جمهوری اسلامی، جنب امامزاده سیدجعفرمحمد (ع) و صفاییه  قرار دارد ولی شعبه صفاییه از دو شعبه دیگر معمولا خلوتر است و خرید کردن از آن آسان‌‍تر است.

 

فروشگاه مرکزی : فروشگاه مرکزی : یزد – میدان امیرچخماق – چهارراه شهداء

شماره تماس : 36260565(035)

فروشگاه 2 : یزد – بلوار جمهوری اسلامی – جنب امامزاده سیدجعفرمحمد (ع)

شماره تماس : 35255510(035)

فروشگاه 3 : یزد – صفاییه – بلوار دانشگاه – روبروی پارک پهلوان یزدی

شماره تماس : 38246059(035)

وب سایت : www.shirinihajkhalifeh.com

 

محصولات شیرینی حاج خلیفه رهبر

مهمترین و معروفترین تولیدات ''حاج خلیفه رهبر'' سوغاتی یزد یعنی قطاب یزدی است. انواع تولیدات اصلی این شیرینی پزی بصورت زیر است:

- حاجی بادام

- باقلوای یزدی

- انواع سوهان: سوهان خانی، سوهان آردی

- انواع لوز ها: لوز بیدمشک، لوز نارگیل، لوز دورنگ، لوز پسته

- قطاب یزدی

- منقا

- انواع نان: نان کنجدی پسته ای، نان برنجی

- کیک یزدی

- پشمک

 

زمانی که فروشگاه آنلاین قنادباشی فروش سطح کشور را آغاز کند قطعا ''حاج خلیفه رهبر'' اولین قنادی یزد خواهد بود که محصولات آن را عرضه خواهیم کرد.

 

این مطلب در تاریخ 1397/06/11 به روز شده است.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات