ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

طرز تهیه باقلوای شیرین و خوشمزه خانگی

طرز تهیه باقلوای شیرین و خوشمزه خانگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/26 0 نظر

طرز تهیه باقلوای شیرین و خوشمزه خانگی، جزو دسته بندی شیرینی خشک، کیک و شیرینی قرار دارد. برای آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج، دستور تهیه باقلوا خانگی حاضر، حدودا 4 ساعت و 20 دقیقه زمان لازم است و برای پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه وقت نیاز است.

طرز تهیه باقلوای شیرین و خوشمزه خانگی، جزو دسته بندی شیرینی خشک، کیک و شیرینی قرار دارد. برای آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج، دستور تهیه باقلوا خانگی حاضر، حدودا 4 ساعت و 20 دقیقه زمان لازم است و برای پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه وقت نیاز است.

 

طرز تهیه باقلوای شیرین و خوشمزه خانگی

باقلوا جزو دسته بندی شیرینی خشک، کیک و شیرینی قرار دارد. برای آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج، دستور تهیه باقلوا خانگی حاضر، حدودا 4 ساعت و 20 دقیقه زمان لازم است و برای پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه وقت نیاز است. باقلوا را می توانید به عنوان میان وعده یا دسر سرو کنید. خاطر نشان می شود که مقدار مواد اولیه و دستور تهیه حاضر برای 8 نفر مناسب می باشد.

 

مواد اولیه برای طرز تهیه باقلوا خانگی

مواد لازم برای مغز باقلوای خانگی

پودر قند : 150 گرم معادل 1 لیوان پر
مغز بادام : 1 لیوان
مغز پسته : 1 لیوان کاملا سرخالی

 

 

مواد لازم برای خمیر باقلوا خانگی

شیر : 5 قاشق غذا خوری
گلاب : 2 قاشق غذاخوری
آرد : 1 لیوان معادل  140 گرم
زرده تخم مرغ : 1 عدد
وانیل : 1/4 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر : 1/4 قاشق چایخوری

 

مواد لازم شربت باقلوا خانگی

شکر : 100 گرم معادل نصف لیوان
گلاب : 2 قاشق غذا خوری
آب لیمو : نصف قاشق چایخوری

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام اول ، آماده سازی شربت باقلوا

برای تهیه باقلوا اولین قدم آماده سازی شربت باقلوا و تهیه آن است. نصف لیوان آب، به همراه شکر و گلاب و آبلیمو در ظرف کوچکی ریخته و به مدت 5 دقیقه روی حرارت گاز قرار دهید تا بجوشد. دلیل افزودن آبلیمو جلوگیری از شکرک زدن شرب بوده و گلاب هم باعث عطر مطبوع شربت می شود.

سپس اجازه دهید تا شربت در دمای محیط خنک شود. در طی مرحله جوشیدن شربت، روغن جامد را در ظرف دیگری روی بخار شربت قرار دهید تا آب شود و سپس کنار گذاشته تا خنک گردد.

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام دوم ، آماده سازی خمیر و قالب باقلوا

در این مرحله خمیر باقلوا را آماده می شود. به ظرف روغن جامدی که در مرحله قبل، روغن آن آب شده، شیر را به همراه گلاب ، زرده تخم مرغ ، وانیل و بیکینگ پودر ریخته و هم بزنید. پس از مخلوط شدن این مواد باهم، 2/3 لیوان آرد را نیز به مخلوط اضافه کنید. بعد از سفت شدن مواد، خمیر را با دست ورز دهید. اگر خمیر باقلوا به دست چسبید، باید بازهم آرد به آن اضافه کنید تا زمانی که خمیر حالت چسبندگی را نداشته باشد و کاملا نرم و لطیف شود.

خمیر آماده شده را در یک پلاستیک قرار داده و اجازه دهید در دمای محیط، نیم ساعت استراحت کند.

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام سوم ، مخلوط لایه اول و مغز باقلوا

در ادامه طرز تهیه باقلوا خانگی، مواد مغز باقلوا بایستی تهیه شود. ابتدا باید مغز بادام و مغز پسته و پودر قند مخلوط شده و توسط آسیاب برقی در چند مرحله پودر شود. نحوه اجرای این مرحله باید به صورتی باشد که مخلوط به روغن نیوفتاده و حالت خمیری پیدا نکند.

برای این کار اول مغز بادام را بصورت جداگانه آسیاب کنید. دقت شود که آسیاب کردن بادام بایستی پالسی باشد یعنی دکمه روشن و خاموش دستگاه را بطور متناوب فشار بزنید تا بادام ها به روغن نیفتاده و بهم نچسبند. پس از خرد کردن تمام بادام ها، آن را از یک صافی عبور دهید تا دانه های درشتی که باقی مانده جدا شده و مجددا به همین صورت آسیاب شود. در این مرحله برای اینکه بادام ها به روغن نیفتد، آن را با 3 قاشق غذاخوری پودر قند مخلوط کرده و دوباره به صورت متناوب بادام ها را آسیاب کنید و بعد از صافی عبور دهید. مجدد بقیه بادام های خرد شده را به همراه 3 قاشق غذا خوری پودر قند دوباره آسیاب کرده و از صافی رد کنید و در مرحله چهارم بازهم با 1 قاشق غذا خوری پودر قند بادام ها را برای آخرین بار به همان شکل آسیاب نمایید.

تقریبا نصف لیوان پودر قند را برای آسیاب کردن مغز پسته نگه دارید. محصول نهایی، 200 گرم پودر بادام شیرین شده، به همراه پودر قند نرم و لطیف شده است که در 4 مرحله بالا با آسیاب کردن تهیه شده است.

با همین روش در 3 مرحله پودر پسته را با 1/3 لیوان پودر قند باقیمانده آسیاب کنید تا در نهایت 150 گرم پودر پسته شیرین را بدست بیاید. باقیمانده پسته آسیاب شده را برای تزیین باقلوا کنار بگذارید.

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام چهارم ، تهیه لایه اول باقلوا

برای تهیه مقدار مناسب خمیر باقلوا، یک قالب مربعی شکل به ابعاد 20 در 20 سانتیمتررا تهیه نمایید.

خمیر را به دو قسمت تقسیم کرده و یکی از آنها را بر روی سطحی که با آرد پوشیده شده، پهن کرده و با وردنه باز می کنیم. این خمیر را آنقدر با وردنه پهن کنید تا خیلی نازک به ضخامت1 تا 2 میلی متر (مانند) نان لواش درآید. سپس خمیر پهن شده را به اندازه قالب خود، برش بزنید. حال کف قالب را با روغن جامد چرب کنید و بعد خمیر را داخل آن پهن نمایید. برای اینکه باقلوا خانگی نهایی خوب در بیاید،  کنارهای قالب را با خمیر کاملا ببندید و اگر خمیر اضافه آمد با چاقو یا کارتر آن را جدا کنید.

در ادامه با یک اسپری روی خمیر را خیس کنید تا خمیر مرطوب شود. حالا کل پودر بادامی که در مرحله قبل تهیه کرده اید را روی خمیر ریخته و با دست روی آن را صاف نمایید. بهتر است که کمی پودر هل را نیز روی بادام ها بریزید. سپس پودر پسته را روی آنها ریخته و با دست پهن کنید. بهتر است که با یک گوشت کوب، روی مغز باقلوا  را بصورت ملایم فشار دهید تا مواد با هم فشرده شوند، البته دقت شود که لازم نیست خیلی فشار روی مخلوط بیاورید.

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام پنجم ، آماده سازی لایه دوم باقلوا خانگی

در این مرحله به کمک نیمه دیگر خمیر که در مرحله قبل تهیه شده، باقلوا خام تکمیل می شود. نیمه دوم خمیر را روی همان میزی که با آرد پوشیده شده است، پهن کرده و آن را به اندازه خمیر اول، برش بزنید. سپس آن را روی لایه نهایی پودر پسته که در مرحله قبل با اسپری کمی مرطوب شده بود، پهن کنید. کنارهای خمیر را جفت کرده و خمیر اضافه احتمالی را جدا نمایید. سپس روی سطح خمیر را با کاغذ روغنی پوشانده و با گوشت کوب روی آن را فشار دهید تا لایه های زیرین به خمیر بچسبند. بعد کاغذ روغنی را به آرامی بردارید. خمیر آماده پخت است و فقط باید قبل از پخت، روی باقلوا را با یک چاقوی تیز برش بزنید تا بعد از ریختن شربت باقلوا، شهد داخل باقلوا نفوذ کند. البته لازم نیست برش به انتهای خمیر برسد و کافی است تا به مغز باقلوا برسد.

 

 

 

طرز تهیه باقلوا خانگی - گام ششم ، آماده سازی نهایی و پخت باقلوا خانگی

فر را روی دمای 180 درجه قرار داده و اجازه دهید کمی گرم شود، سپس باقلوا را داخل فر قرار دهید تا به مدت 20 تا 25 دقیقه بپزد. وقتی مشاهده کردید که کنارها در حال تغییر است، بلافاصله باید نصف لیوان شربت باقلوا درست شده را به صورت قاشق قاشق، روی باقلوا بریزید و سپس روی باقلوا را با یک ظرف مناسب بپوشانید تا در تماس با هوا نباشد. باقلوا را به مدت 2 ساعت رها کنید تا به اصطلاح دم بکشد. در ادامه روی باقلوا را برداشته و روی آن را با پودر پسته ای که کنار گذاشته اید، تزیین کنید.

البته باقلوا هنوز آماده خوردن نیست و باید به مدت 24 الی 48 ساعت صبر کنید تا شربت خشک شود و باقلوا قابل برش باشد. حالا می توانید باقلوا را برش دهید. از محل برش های قبلی لایه دوم، برش های قبلی را عمیق تر بزنید تا ضمن اینکه به انتهای قالب رسیده، قطعات آن به صورت لوزی در آید. باقلوا خانگی شما آماده سرو است، قطعات آن را در ظرفی قرار دهید و برای پذیرایی آماده کنید.

 

 

البته اگر اشتیاق دارید که نمونه ای از باقلوا ترکی یا باقلوا استانبولی را امتحان کنید، می توانید مزه باقلوا ترکی علی کیپا را امتحان کنید. فروشگاه آنلاین قنادباشی آماده پذیرش سفارش باقلوا ترکی شما در تبریز ، تهران و برخی شهرهای می باشد. برای سفارش باقلوا ترکی کافی است که اینجا را کلیک کنید.

 

منبع : نمناک

نظرات