ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

بدلیل اختلالات بانک ملت، لطفا برای سفارش گذاری از طریق اپلیکیشن یا مرورگری غیر از گوگل کروم جهت پرداخت استفاده کنید.

چطور با مصرف دمنوش قهوه سبز لاغر شویم ؟

چطور با مصرف دمنوش قهوه سبز لاغر شویم ؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/08/19 0 نظر

چطور با مصرف دمنوش قهوه سبز لاغر شویم ؟ قهوه سبز همان قهوه معمولی بوده که هنوز نرسیده و کال است. قهوه سبز 20 درصد از کل کافئین موجود در قهوه معمولی را دارا می‌باشد، همین عامل می تواند در لاغری تأثیر داشته باشد.

چطور با مصرف دمنوش قهوه سبز لاغر شویم ؟ قهوه سبز همان قهوه معمولی بوده که هنوز نرسیده و کال است. قهوه سبز 20 درصد از کل کافئین موجود در قهوه معمولی را دارا می‌باشد، همین عامل می تواند در لاغری تأثیر داشته باشد که البته اثر آن کمتر از قهوه معمولی در فرآیندهای چربی سوزی است.

 

چطور با مصرف دمنوش قهوه سبز لاغر شویم ؟

دمنوش قهوه سبز امروزه به عنوان یکی از راههای کاهش وزن و چاقی به شمار می آید. برای کسانی که رعایت رژیم های کم کالری، بسیار دشوار است، کاهش وزن از راههای سریع، مطمئن و در عین حال بدون زحمت، دغدغه های روزانه است.

نام قهوه سبز این روزها زیاد شنیده می شود و ادعا شده است که اثرات شگفت انگیزی در کاهش وزن دارد. در حال حاضر روش های مختلف و زیادی برای کنترل وزن پیشنهاد می شود و مکمل های بسیار متنوعی برای کاهش وزن تحت عنوان « کمک لاغری » توسط شرکت‌های دارویی به فروش می‌رسند.

عصاره قهوه سبز یا (Green Coffee Extract (GCE یکی از این مکمل‌ها می‌باشد و GCE در قهوه سبز یا قهوه خام موجود است. اگرچه این ماده در قهوه های معمول هم وجود دارد ولی بیشتر عصاره آن طی فرآیند برشته کردن از بین می‌رود. در واقع، دانه های قهوه بطور طبیعی سبز رنگ هستند اما بطور معمول قبل از بفروش رسیدن برشته می‌شوند و به رنگ قهوه ای در می‌آیند.

جالب است که بدانید ماده ای به نام کلروژنیک اسید در قهوه سبز وجود دارد که بر اساس تحقیقات صورت گرفته به عنوان عامل پیشگیری کننده از ابتلا به بیماری‌هایی چون بیماری‌های کبدی، سنگ کیسه صفرا، سیروز کبدی، سرطان کبد، دیابت، مقاومت به انسولین، فشار خون و یبوست و …. معرفی شده است.

کافئین قهوه سبز در حدود 20 درصد قهوه معمولی است، درنتیجه بسیاری از عوارض ناشی از کافئین در آن کمتر بوده و در عوض دارای مقادیر فراوانی کلروژنیک اسید می‌باشد.

 

آیا قهوه سبز باعث لاغری می شود ؟

تحقیقات پژوهش گران نشان می دهد که درصورتیکه کمی بعد از مصرف کافئین، تحرک بدنی مناسب داشته باشید، مصرف این ماده باعث سوزاندن چربی های ذخیره شده می شود. همچنین این ماده تأثیر جزئی در تحریک متابولیسم بدن دارد؛ یعنی اینکه به بدن کمک می کند تا کالری بیشتری بسوزاند، البته این میزان چندان بالا نیست. نتایج پژوهش های اخیر نیز نشان می دهد که اسید کلروژنیک تأثیری کمابیش مشابه دارد. امروزه کارخانجات داروسازی، اسوتول (نام تجاری اسیدکلروژنیک) را که یک عصاره ی بدون کافئین سبز است در ترکیب مکمل های لاغری گنجانده اند.

این نوع قهوه باعث افزایش ضربان قلب می شود و به طور جزئی فشار خون را افزایش می دهد. البته حساسیت افراد در مقابل این ماده متفاوت است و سرعت دفع آن از بدن نیز در افراد مختلف با سرعت متفاوت انجام می شود.

 

قهوه معمولی لاغر کننده تراز قهوه سبز است!

همانطور پیش تر اشاره شد، عامل اصلی کاهش وزن ناشی از مصرف قهوه معمولی به دلیل کافئین موجود در آن می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که قهوه بدون کافئین اثری بر تناسب اندام و لاغری ندارند؛ زیرا این کافئین است که مانع از ذخیره چربی‌ها می‌شود. کافئین سطح انرژی در دسترس بدن را افزایش داده و همچنین باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز در بدن می‌گردد. مجموع همه این موارد در کنار هم، علت اثرات چربی سوزی قهوه معمولی می‌باشد. اما قهوه سبز 20 درصد از کل کافئین موجود در قهوه معمولی را دارا می‌باشد و در نتیجه نمی‌تواند به اندازه قهوه معمولی برای فرآیندهای چربی سوزی موثر باشد.

در سال های اخیر بررسی های متعددی در خصوص تأثیر قهوه ی سبز (بدون کافئین یا با کافئین) روی افراد دارای اضافه وزن یا چاقی مفرط انجام شده است. اینکه می توان این نوع قهوه را معجزه ی لاغری دانست جای کمی تأمل دارد. نتایج یک بررسی اخیر نشان می دهد که قهوه ی سبز روی عده ی اندکی از شرکت کننده ها تأثیر جزئی داشته است.

 

قهوه سبز را چگونه مصرف کنیم؟

قهوه سبز به صورت دانه های قهوه معمولی به فروش می رسد که می توانید خریداری کرده و استفاده کنید. طریقه مصرف قهوه سبز به این صورت است که به ازای هر فنجان، یک قاشق چایخوری سر پر قهوه سبز آسیاب شده را به همراه یک لیوان آب جوش در قهوه جوش ریخته و اجازه دهید که به جوش بیاید و دم بکشد. برای تهیه قهوه سبز مدت زمان 15 دقیقه کافی بوده و سپس لازم است که آن را از یک صافی رد کنید تا کاملا رقیق و یکدست شود . طعم این نوع قهوه هیچ شباهتی به طعم قهوه معمولی ندارد.

خاطر نشان می شود که بایستی میزان مصرف روزانه قهوه سبز به دو فنجان محدود شود و در کنار آن از مواد غذایی یا نوشیدنی های دارای کافئین نباید استفاده شود. انواع مکمل های این قهوه ، هم به صورت کپسول و هم به صورت قرص حاوی عصاره قهوه سبز به فروش می رسد. تأکید می شود که این نوع مکمل ها را با مکمل های لاغری دیگر نباید مصرف شود. همچنین به یاد داشته باشید  قبل از شروع مصرف هر نوع مکملی، اول با یک پزشک متخصص یا مشاور تغذیه مشورت کنید.

در کنار اثرات مفیدی که قهوه سبز دارد، دقت شود که مصرف زیاد قهوه سبز، عوارض جانبی از آن جمله استرس، تپش قلب و مشکلاتی از این دست دارد. همچنین اگر افرادی به کافئین حساسیت داشته باشند، باید در مورد مصرف عصاره قهوه سبز احتیاط کنند. در ضمن ممکن است که کلرژنیک اسید، اثرات لاگزتیو داشته و سبب اسهال شود.

در نهایت بایستی گفته شود که برای کاهش وزن، هیچ نسخه جادویی غیر از کاهش دریافت کالری و افزایش مصرف آن از طریق افزایش فعالیت و تحرک وجود ندارد. به یاد داشته باشید، تمام گزینه‌‌های دیگر، در کنار این دو عامل اصلی، به عنوان یک تاثیر جانبی و کمکی نقش داشته و تاثیر واقعی آ‌ن‌ها زمانی قابل لمس می‌شود که شما اصول کاهش وزن و پیگیری رژیمی را دنبال کرده باشید.

 

 

فواید قهوه چیست ؟

با اینکه قهوه خانه جزو عناصر تاریخی تمدن در ایران است اما، مصرف قهوه مدتی است که در کنار چای جای خود را در زندگی روزمره بازکرده و امروزه قهوه بیش از همیشه محبوبیت دارد. به همین خار لازم است تا از اثرات آن بر بدن مطلع باشیم. در ادامه بصورت فهرست وار فواید قهوه آورده شده است.

 

1. جلوگیری از دیابت

مطالعات انجام شده در انجمن شیمی آمریکا نشان می دهد، قهوه می‌تواند احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش دهد. این مطالعات ثابت کرده اند که افرادی که روزانه چهار فنجان (یا بیشتر) قهوه می‌نوشند، احتمال ابتلا به دیابت در آنها تا بیش از 50 درصد کاهش می‌یابد.

 

2. بهبود حافظه

اگر می‌خواهید حافظه بهتری داشته باشید، قهوه بنوشید! تعجب نکنید؛ بنا بر تحقیقاتی که در سال 2014 در دانشگاه جان هاپکینز صورت گرفت، قهوه حافظه طولانی‌مدت را تقویت می‌کند. مصرف تنها یک فنجان قهوه قوی در روز سطح عمیق‌تری از یادآوری خاطرات به شما می‌دهد.

 

3. مبارزه با سرطان

دانه‌های قهوه سرشار از آنتی‌اکسیدان هستند و توانایی مبارزه با طیف وسیعی از بیماری‌ها از مشکلات پوستی تا سرطان را دارند. قهوه منبع اصلی آنتی‌اکسیدان در رژیم غذایی مردم آمریکا است.

 

4. ضد افسردگی

قهوه سبب کاهش حزن و اندوه می گردد. تحقیقات انجام شده در دانشگاه هاروارد نشان داد، قهوه مانند داروی ضد افسردگی عمل کرده و همچنین افکار منفی و تمایل به خودکشی را کاهش می‌دهد. پس بهتر است قهوه را جایگزین نوشیدنی‌های ناسالم کنید.

 

5. افزایش میل جنسی

قهوه بنیه جسمی شما برای ورزش را بهبود می‌بخشد و همچنین میل جنسی را بیشتر می‌کند. تحقیقات رابطه مثبتی میان سطح آدرنالین و جاذبه جنسی گزارش داده‌اند. البته مصرف بیش‌ از حد اثر عکس خواهد داشت به همین خاطر توصیه می شود، در هر 24 ساعت یک فنجان قهوه بنوشید.

 

6. مبارزه با سرطان پوست

در طی تحقیقاتی که به مدت بیست سال روی نزدیک به 113 هزار زن و مردانجام گرفته است، نتایج جالبی حاصل شد. زنانی که حداقل سه فنجان قهوه در روز مصرف می‌کردند، خطر ابتلا به سرطان پوست در آنها به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت اما این اثر در مردان دیده نشد.

 

7. کبد سالم

قهوه می‌تواند کبد شما را از بیماری اتوایمیونی نجات دهد. افرادی که حداقل یک فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند، 20 درصد کمتر در معرض بیماری‌های کبدی هستند.

 

8. افزایش چربی‌سوزی

بر اساس نتایج تحقیقاتی که در سال 2013 در مجله تغذیه و متابولیسم منتشر شد، قهوه متابولیسم بدن و در نتیجه چربی‌سوزی را بالا می‌برد. نوشیدن قهوه به‌ ویژه قبل از فعالیت بدنی سبب می‌شود بدن به‌ جای مصرف انرژی به حالتِ چربی‌سوزی برسد.

 

9. بازیابی عضلات

قهوه بعد از تمرین و ورزش سنگین به بهبود و بازیابی سریع عضلات کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده مصرف کافئین قبل از تمرین‌های ورزشی، دردهای عضلانی را به میزان قابل‌ توجهی کاهش می‌دهد.

 

10. افزایش پایداری و استقامت

اخیراً نتایج دو مطالعه نشان داده قهوه عملکرد طبیعی بدن را افزایش می‌دهد. ورزشکارانی که قبل از فعالیت فیزیکی قهوه مصرف کردند در تمرینات قدرتی عملکرد بهتری داشتند.

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات