ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

بدلیل اختلالات بانک ملت، لطفا برای سفارش گذاری از طریق اپلیکیشن یا مرورگری غیر از گوگل کروم جهت پرداخت استفاده کنید.

« جشنواره عید تا عید » قنادباشی از 13 تیر لغایت 18 مرداد، ارسال رایگان سفارش های بالای 200,000 تومان، اطلاعات بیشتر در خدمات ارسال

علاقه مندی ایرانی ها به شیرینی

علاقه مندی ایرانی ها به شیرینی
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/08/26 0 نظر

اگر بخواهیم بدانیم که گستره علاقه مندی مردم ایران به شیرینی چگونه است، کافی است سری به موتورهای جستجو بزنید. وقتی ما به دنبال علاقه مندی مردم ایران به شیرینی بودیم به نتایج بسیار جالب و عجیبی رسیدیم. آیا تهران یا یزد رتبه های بالای علاقه مندی مردم به شیرینی را به خود اختصاص می دهند؟

علاقه مندی اقوام مختلف ایران به شیرینی

اگر بخواهیم بدانیم که گستره علاقه-مندی مردم ایران به شیرینی چگونه است، کافی است سری به موتورهای جستجو بزنید. وقتی ما به دنبال علاقه مندی مردم ایران به شیرینی بودیم به نتایج بسیار جالب و عجیبی رسیدیم که البته از آنجائیکه هیچ منبع موثقی برای آن وجود ندارد، مجبور بودیم به مطالعات میدانی تکیه کرده و بسنده کنیم. همانطور که می دانید بعد از تهران، تبریز و یزد یکی از مناطق مهم در ایران در صنعت شیرینی است. اما آیا این دو شهر رتبه های بالای علاقه مندی مردم به شیرینی را به خود اختصاص می دهند؟

 

نتیجه ها بسیار عجیب و حتی باور نکردنی است. در تحقیقی که در روزهای منتهی به اواخر آبان امسال و برای بازه یکسال گذشته صورت گرفت، اولین نتیجه شگفت انگیز رقم خورد. رتبه اول در ایران متعلق به استان کرمان است. آیا این باور کردنی است. همانطور که در بالا اشاره شد، بعد از تهران، تبریز و یزد جزو رده های اول تولیدات شیرینی در ایران هستند. اما هیچکدام از آنها جایی در 8 استان و شهر برتر ندارند. این تحقیقات بیان می کند که بعد از کرمان که پدیده ای استثنایی در این موضوع است که لازم است مطالعات بیشتری در چرایی این موضوع انجام شود، استان های شمالی ایران رتبه های اول را داشته و بعد از آن استانهای سه گانه خراسان جای دارند.

 

رتبه اول

| کرمان - 100٪

 

رتبه دوم

| شمال ایران - 70٪

 

رتبه سوم

| شرق ایران - 63٪

 

رتبه چهارم

| تهران و استانهای مرکزی - 52٪

 

رتبه پنجم

| جنوب ایران - 47٪

 

رتبه ششم

| غرب ایران - 44٪

 

 

علاقه مندی اقوام مختلف ایران به شیرینی

مناطق قدیمی تر و شهرهایی که در این صنعت برای خود مدعی هستند آرام آرام خود را در نتایج بعدی نشان می دهند که استانهای آذربایجان غربی و شرقی رتبه های بعدی را دارند. البته استان یزد به سختی خود را در رتبه های بعد  قرار داده است، اما عجیب تر اینکه تهران هیچ جایگاهی در رتبه های میانی نیز ندارد و کمی پایین تر از نیمه به نام تهران بر می خوریم. بعد از تهران است که کم کم سرو کله شهرهای تاریخی تر مثل فارس، اصفهان، خوزستان و سپس استانهای جنوب شرقی و غربی پیدا می شود.

باید بررسی کرد و دید که دلیل این موضوع چیست. در آینده این موضوع موشکافی خواهد شد تا بتوان دلیل منطقی برای آن پیدا کرد.

نظر شما چیست؟ لطفاً شما هم نظرات خود را در این زمینه اعلام کنید تا با کمک هم بتوانیم این مسئله را تجزیه تحلیل کرده و پاسخ درخوری برای آن بیابیم.

نظرات