ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

شیرینی های سنتی ایران

بهترین سوغاتی یزد را از کجا بخریم

بهترین سوغاتی یزد را از کجا بخریم

بهترین سوغاتی یزد را از کجا بخریم ؟ در این مقاله تلاش شده تا معروف ترین و در عین حال پرمصرف ترین شیرینی‌های سنتی و بومی استان یزد زیبا و تاریخی کشورمان معرفی شود. همچنین سعی شده است تا بهترین تولید کننده های آن را هم معرفی کنیم.

انواع باقلوا در ایران

انواع باقلوا در ایران

اصالت باقلوا در خارج از ایران و به تاریخ ترکیه و کشورهای آسیای میانه، خصوصا آذربایجان برمی گردد. البته باقلوای مناطق مختلف ایران متفاوت بوده و گستره ای از باقلواهای پرشهد تبریزی ، باقلواهای یزد و قزوین گرفته، تا باقلوا کم‌شیرین اما پرمغز مناطق مرکزی ایران مثل اصفهان را شامل می شود.

یوخه شیراز، کاک کرمانشاه

یوخه شیراز، کاک کرمانشاه

''یوخه'' قدیمی ترین شیرینی سنتی شیراز مشابه کرمانشاهی به نام ''کاک'' دارد. این شیرینی در واقع یک نان بصورت ورقه های نازک خمیر است که با خمیر ور نیامده‌ مخصوص درست می‌شود. شیرینی کاک، سبک، خوشمزه و پر انرژی است و مواد اولیه نان یوخه یا کاک را آرد گندم، شکر یا آرد قند، تخم مرغ، دارچین، روغن، هل و آب تشکیل می دهد.

کلمپه سوغاتی کرمان

کلمپه سوغاتی کرمان

کُلُمْپه نوعی شیرینی سنتی کرمان است که مخصوص شهر بم بوده ولی در کرمان نیز پخته می‌شود. کلمپه بصورت کلوچه ای است که محتوی مخلوطی از خرمای چرخ شده همراه با پودر هل و طعم‌دهنده‌های دیگر می باشد. مواد اصلی تشکیل دهنده کلمپه خرما، آرد گندم، گردو و روغن استو برای تزیین کلمپه معمولاً از پودر پسته یا کنجد بهره برده می‌شود.

انواع کوکی

انواع کوکی

کوکی یک محصول پخت یا طبخ شده است که در ابعاد کوچک، تقریبا مسطح و شیرین است. این محصول بطور معمول آرد، شکر، بعضی از انواع روغن ها یا چربی ها است. بیسکوئیت ها یا کوکی ها در طرحهای متنوعی اعم از بیسکوئیت های ساندوچی و یا برخی مواقع روکش های شکلاتی یا هر نوع لایه روکش شیرین تولید می شوند.

قرابیه و انواع آن

قرابیه و انواع آن

در مطالب قبلی وقتی قدمت قنادی در ایران را بررسی می کردیم، اشاره شد که یکی از معروفترین و سنتی ترین شیرینی تهرای ایران ''قرابیه'' (به لحجه آذری قورابیه) است و قرابیه اصالتاً از شیرینی‌های سنتی تبریز است. البته در ادامه توضیح می دهیم که انواع دیگر این شیرینی مجلسی در برخی کشورهای اطراف نیز به وجود دارد.

قطاب و انواع آن

قطاب و انواع آن

اولین قطاب توسط '' حاج خلیفه علی رهبر '' در یزد پخته شد. قطاب نوعی شیرینی ایرانی اصیل است که معروف‌ترین شیرینی‌های سنتی شهرهای یزد و کرمان می باشد.

کوکی ( Cookie ) برندی ایرانی

کوکی ( Cookie ) برندی ایرانی

اولین کوکی در قرن هفتم میلادی در ایران تولید شد. کوکی ها در بیشتر کشورهای انگلیسی زبان، غیر از امریکا و کانادا، کوکی های خشک و ترد را بیسکوئیت نام می برند.

اولین '' پادرازی '' تهران

اولین '' پادرازی '' تهران

قنادی بهار با قدمت 86 ساله از تاریخ طهران قدیم، اولین، قدیمی ترین و اصیل ترین شیرینی فروشی تهران است که با ''شیرینی پادرازی'' معروف شده است.