ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

بوسه بول هلندی غول شیرینی خامه ای

بوسه بول هلندی غول شیرینی خامه ای
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/11/03 0 نظر

هلند یکی دیگر از کشو های اروپا است که جایی برای خود در صنعت قنادی اروپا دارد. بوسه بول (Bossche Bol) یکی از سنتی ترین و معروف ترین شیرینی های هلند است. این شیرینی که نوعی شیرینی خامه ای است که به وفور بصورت دسر در کافی شاپ های هلند سرو می شود.

تحریریه قنادباشی: چنانچه قبلا در شیرینی های ملل گفته شد، تحریریه قنادباشی هر هفته به یکی از کشورها سر خواهد زد تا ما را با شیرینی های معروف آنجا آشنا کند. هلند یکی دیگر از کشورهای اروپا است که جایی برای خود در صنعت قنادی اروپا دارد. بوسه بول (Bossche Bol) یکی از سنتی ترین و معروف ترین شیرینی های هلند است. این شیرینی که نوعی شیرینی خامه ای است که به وفور بصورت دسر در کافی شاپ های هلند سرو می شود.

 

بوسه بول هلندی غول شیرینی خامه ای

''بوسه بول'' (Bossche Bol) نوعی شیرینی معروف شهر 's-Hertogenbosch (این شهر به نام Den Bosch هم شناخته می شود) هلند است که بعضی وقت ها با نام chocoladebol (یا همان توپ شکلاتی) هم نامیده می شود. این شیرینی در اصل یک شیرینی خامه ای بزرگ است که قطر آن حدود 12 سانتیمتر (5 اینچ، که کمی بزرگتر از یک توپ تنیس) و مغز آن با خامه هم زده شده پر می شود و روی آن بطور کامل یا تقریبا کامل با یک لایه شکلات یا آیسینگ شکلات تلخ پوشیده می شود.

این شیرینی معمولا همراه با یک نوشیدنی مثل قهوه مثل یک دسر خورده می شود. مزه خوردن این شیرینی در فرهنگ هلندی، خوردن آن با دست است و با اینکه همه جا را بهم می ریزد، یکی از لذت های مردم می باشد. برای اینکه از ریختن لایه شکلاتی این شیرینی جلوگیری شود بهتر است که شیرینی بصورت برعکس (لایه شکلاتی زیر قرار گیرد) خورده شود. البته می توان با کارد و چنگال هم خورده شود ولی این روش طرفداری بین مردم محلی ندارد.

 

تاریخچه ''بوسه بول''

بوسه بول هلندی غول شیرینی خامه ایدرست قبل از شروع قرن بیستم میلادی، نانوایی به نام لمبرمونت (Lambermont) در یک مغازه در ساختمانی به نام دی کات (De Kat) در شماره 61B خیابان ''وی اشتراسه'' (Vischstraat) شهر ''دن بوش''، شیرینی ''بوسه بول'' را به مشتریان خود عرضه می کرد. شیرینی توپی شکلی که توسط لمبرمونت تولید می کرد، در واقع یک شیرینی خامه ای با مغز پر شده با فرنی بود.

در سال 1920 یک نانوایی در شهر هاگو (The Hague) به نام هنری زیجه (Henri van der Zijde) در همان خیابان فروشگاه لمبرمونت مغازه ای گرفت و تولیدات متنوعی با مغز خامه هم زده شده با یک لایه رویی شکلات واقعی را ابداع کرد که می توان آن را اولین تولید ''بوسه بول'' فعلی نامید. در قرن بیستم میلادی لمبرمونت هم فروش شکلات های توپی مانند آن را شروع کرد.

نام ''بوسه بول'' وقتی مشهور شد که این محصول به بیرون از شهر ''دن بوش'' راه پیدا کرد. طرز تهیه این نوع شیرینی خامه ای بسته به نانوای آن متنوع است، هرچند طرز تهیه شناخته شده این شیرینی خامه ای توسط قنادی به نام ژان گروت (Jan de Groot) تهیه و فروخته می شود.

 

انواع مشابه ''بوسه بول''

یک نوعی از شیرینی خامه ای مشابه ''بوسه بول'' وجود دارد که دارای ابعادی دو برابر آن است و ''روزن بال'' (reuzenbol) نامیده می شود که معنی آن توپ غول است. نوع دیگری از این شیرینی خامه ای تولید می شود که ابعاد آن از ''بوسه بول'' کوچکتر بوده و ''مورکاپ'' (moorkop) یا ''پروفیته رول'' (profiterole) نام دارد که در این نوع یک لایه با طعم شکلاتی با پودر کاکائو پوشش بیرونی این شیرینی را تزیین کرده است. برخی مواقع روی مورکاپ مجددا با خامه تزیین می شود. همچنین تولیدات مشابه محلی بسیاری مانند ''موگن کوف'' (Mohrenkopf) آلمانی وجود دارد که در آن مغز خمیری با لایه شکلاتی استفاده شده است.

 

 

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

تبلیغات در صفحه محصول