ثبت نام شما با موفقیت انجام شد

این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد فروشگاه آنلاین قنادباشی کاملا محفوظ می باشد

« جشنواره عید تا عید » قنادباشی از 13 تیر لغایت 18 مرداد، ارسال رایگان سفارش های بالای 200,000 تومان، اطلاعات بیشتر در خدمات ارسال

طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی و خواص شگفت انگیز آن

طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی و خواص شگفت انگیز آن
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/20 1 نظر

نان زنجبیلی تبریزی ، ترکیبی از زنجبیل تند و سوزاننده و خمیر معمولی است و نتیجه، یک معجون خوش طعم و شفابخش است. نان زنجبیلی اصل به وفور در تبریز یافت می شود و بیشترین مصرف آن در ماه رمضان است. اما اگر به عنوان بخشی از یک وعده صبحانه مصرف شود، اثر جادویی خود را نشان خواهد داد. در ادامه به بررسی خواص آن خواهیم پرداخت.

نان زنجبیلی تبریزی ، ترکیبی از زنجبیل تند و سوزاننده و خمیر معمولی است و نتیجه، یک معجون خوش طعم و شفابخش است. نان زنجبیلی اصل به وفور در تبریز یافت می شود و بیشترین مصرف آن در ماه رمضان است. اما اگر به عنوان بخشی از یک وعده صبحانه مصرف شود، اثر جادویی خود را نشان خواهد داد. در ادامه به بررسی خواص آن خواهیم پرداخت.

 

طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

نانی که در این بخش آموزش می دهیم یکی از نانهایی است که بیشتر در قنادی های تبریز وجود دارد و محبوبترین نانها است و بسیار کاربرد دارد. این نان بسیار خوشمزه است و دستور آن آسان است همچنین نان نرمی است.

نان تهیه شده مناسب 5 تا 6 نفر می باشد.

 

آماده سازی مواد اولیه برای طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

مواد لازم برای نان زنجبیلی تبریزی

آرد : حدود 500 گرم
شیر : 1/4 پیمانه
ماست : 1/4 پیمانه
آب ولرم : 1/4 پیمانه
تخم مرغ : 1 عدد
کره آب شده : 70 گرم
خمیر مایه : 1 قاشق سوپ خوری
شکر : 1 قاشق چایخوری
بیکینگ پودر : 1 قاشق چایخوری
زنجبیل : 2 قاشق غذاخوری
نمک : نوک قاشق چایخوری
زعفران آب کرده : کم برای مخلوط با 1 زرده تخم مرغ
زرده تخم مرغ : 1 عدد
شیر (برای مایه آخر) : 2 قاشق غذاخوری

 

 

طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

اگر می خواهید هر زمانی که اراده کردید صبحانه تان را با نان زنجبیلی تبریزی صرف کنید؛ یا اگه می خواهید افطار خود را در ماه مبارک رمضان با نان زنجبیلی تبریزی خودتان افطار کنید؛ پیشنهاد می کنیم با مطالعه دستور پخت زیر و در 10 گام و حدود نیم ساعت تبریز را به شهر خود بیاورید.

 

مرحله اول طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی - هم زدن مواد اولیه

شیر ولرم  را داخل یک لیوان ریخته و شکر و مایه خمیر رو اضافه می کنیم. حالا کمی هم زده تا مخلوط شوند. ده تا پانزده دقیقه به همین حالت رها کرده و می گذاریم تا پف کند. اگر این مخلوط بعد از ده دقیقه پف نکرد نشان دهنده کیفیت پایین مایه خمیر است. معمولا برای صرفه جویی در زمان از خمیر مایه فوری استفاده می شود، چرا که نیاز به عمل آوردن ندارد. فقط کافی است با بقیه مواد مخلوط شود.

نان زنجبیلی تبریزی

 

 

مرحله دوم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

در این مرحله ماست، شیر، کره آب شده و تخم مرغ، زنجبیل را با هم مخلوط کنید. دقت شود که مواد نباید سرد باشند، در غیر این صورت خمیر بسختی ورز خواهد آمد. حالا با همزن مواد راهم بزنید تا مخلوط شوند.

نان زنجبیلی تبریزی 
 

حالا به مخلوطی که خوب هم زده شده، مایه خمیر عمل آمده را اضافه کنید.

نان زنجبیلی تبریزی

 
 

مرحله سوم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

حالا آرد و بیکینگ پودر را همراه کمی نمک الک کرده و آرام آرام به مواد فوق اضافه کنید و سپس مخلوط را ورز دهید. ممکن  است که مقدار آرد کم یا زیاد شود که مقدارش به نوع آرد بستگی دارد.

نان زنجبیلی تبریزی

 
 

مرحله چهارم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

به مدت حدود ده تا پانزده دقیقه باید خمیر را خوب ورز دهید. مهمترین و اصلی ترین مرحله تهیه هر نان، ورز دادن خمیر آن است. اگه خمیر خوب ورز داده نشود، کیفیت نانی که پخته شود پایین خواهد آمد.

برای ورز دادن خمیر کنارهای خمیر را گرفته و به وسط خمیر بیاورید سپس خمیر را چرخانده و دوباره خمیر را از کناره ها به وسط بیاورید. اگر در حین ورز دادن خمیر به دست چسبید سعی کنید با ورز دادن چسبندگی آن را بگیرید. اگه چسبندگی خمیر زیاد باشد روی خمیر کمی آرد بپاشید. در اضافه کردن آرد دقت کنید چرا که در صورت افزودن بیش از حد آن نان شما سفت خواهد شد.

خمیر را گلوله و گرد کرده و داخل کاسه بگذارید. روی کاسه را با دستمال نم دار بپوشانید تا خمیر ور آمده و حجمش دو برابر شود. در فصل زمستان روی خمیر را حتما با پتو بپوشانید و در جای گرم نگه دارید تا خمیر ور بیاد، ولی در تابستان و هوای گرم نیازی به اینکار نیست.

نان زنجبیلی تبریزی

 
 

مرحله پنجم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

 در این مرحله خمیر را به مدت یک ساعت رها کرده تا خمیر پف کند. اگر نتیجه کار از نظر مقدار پف کردگی کیک رضایت بخش نباشد، خمیر را نیم ساعت بیشتر رها کنید تا خمیر خوب ور بیاد. البته اگر خمیر بیش از حد مانده و پف کند، طعم و بوی ترش را به خود گرفته و بعد از پخت نان در طعم نهایی اثر منفی خواهد داشت.

نان زنجبیلی تبریزی 
 

 

مرحله ششم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

خمیر را کمی ورز داده تا حبابها خارج شوند. خیلی کم باید ورز داده شود و فقط در حد اینکه حبابها از خمیر خارج شوند.

نان زنجبیلی تبریزی

 

مرحله هفتم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

بعد از این مرحله از خمیر ده الی دوازده چانه درست کرده به اشکال دلخواه فرم دهید. سپس سینی فر را چرب کنید و نانها را بشکل دایره پهن کنید. بجای چرب کردن داخال سینی فر، می توانید از کاغذ روغنی استفاده کنید.

نان زنجبیلی تبریزی

 

 

مرحله هشتم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

با یک کاتر گرد روی نان را شکل بدید. اگر به کاتر دسترسی ندارید می توانید از سر فلزی شیشه شربت استفاده کنید. دقت کنید که کاتر نیز حتما چرب شود. چانه های خمیر را پوشانده و بیست دقیقه دیگر خمیر ها را رها کنید. تأکید می شود که استراحت دوم در پخت نان خیلی مهم بوده وگرنه نان به اندازه کافی پف نخواهد کرد.

نان زنجبیلی تبریزی

 

مرحله نهم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

حالا زرده تخم مرغ ، زعفران و کمی شیر را که از قبل آماده کرده اید، با هم مخلوط کنید.

نان زنجبیلی تبریزی 

و مخلوط را  بعد از استراحت دوم به کمک قلم مو روی چانه های خمیری بمالید.

نان زنجبیلی تبریزی
 
 

 

مرحله دهم طرز تهیه نان زنجبیلی تبریزی

قبل از اینکه به این مرحله برسید، بایستی از قبل فر را به مدت بیست دقیقه و با حرارت 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت گرم کنید. دقت کنید که در فرهای برقی، بدلیل حجم کم و حرارت زیادی که تولید می کنند، درجه حرارت بایستی روی 160 درجه تنظیم شود.

حالا روی خمیر ها کنجد بپاشید. البته در تصویر زیر، روی خمیر دیس دومی هم که تهیه شده، هم کنجد سیاه و هم کنجد سفید ریخته شده است که در طعم تفاوتی با یکدیگر ندارند.

سپس سینی را در « طبقه وسط » فر قرار دهید. خاطر نشان می شود که بدلیل پف کردن خمیرها بایستی بین آنها فاصله مناسبی وجود داشته باشد.

نان زنجبیلی تبریزی

شعله پایین را روشن کرده و اجازه دهید تا زیر خمیرها به مدت یه ربع پخته شود. سپس پنج دقیقه شعله بالای فر را روشن کنید. البته این زمان بستگی به فر شما دارد، به همین خاطر در حین پخت حتما نان را کنترل کنید. اگر بعد از پخت روی نانها طلایی رنگ نشد، گریل را روشن کنید تا روی نانها هم طلایی شود.
 
نان زنجبیلی تبریز شما آماده است. بسیار لطیف و خوشمزه و عالی برای صبحانه. بفرمائید!

 نان زنجبیلی تبریزی
 

 

 

از کجا نان زنجبیلی تبریزی را تهیه کنیم ؟

قنادی تشریفات تبریزبا کمی جستجو در قنادی های تبریز می توانید نان زنجبیلی تبریزی با کیفیت خوب پیدا کنید. ولی ما پیشنهاد می کنیم، حتما نان و کیک صبحانه قنادی تشریفات تبریز را حداقل برای یکبار امتحان کنید. حتما مشابه طعم نان زنجبیلی تبریزی قنادی تشریفات را جای دیگری پیدا نخواهید کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

خواص معجزه آسای زنجبیل

نان زنجبیلی تبریزی - خواص زنجبیل

 

 

1- زنجبیل برای کاهش حالت نفخ

اگر در اغلب مواقع مشکل نفخ دارید، توصیه می‌کنیم به چای خود کمی زنجبیل اضافه کنید. یا اینکه یک تکه‌ی کوچک زنجبیل تازه و پوست‌کنده را بجوید. شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از نفخ حاصل از خوردن حبوبات، یک تا دو ورقه‌ی نازک زنجبیل تازه را به این مواد غذاها اضافه کنید. خواهید دید که حالت نفخ شما به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

2- زنجبیل برای تسکین درد

پژوهش‌ها نشان داده اند، افرادی که با شروع اولین علائم میگرن یا سردرد زنجبیل مصرف می‌کنند، درد کمتری احساس می‌کنند. ترکیبات موجود در زنجبیل دلیل این مسئله است که باعث مسدود شدن ترشح هورمون‌های التهاب زا می‌شود. برخی بررسی‌های دیگر نیز نشان می‌دهند، زنجبیل می‌تواند در بهبود و تسکین آرتریت مفید واقع شود.


بر اساس تحقیقات محققان، افرادی که از آرتروز یا پولی آرتریت روماتوئید رنج می‌برند و روزانه پودر زنجبیل مصرف می‌کنند، درد و تورم کمتری در مفاصل آن ها را آزار می دهد. به همین خاطر اضافه کردن مقداری پودر زنجبیل به شیر یا چای خود را توصیه می‌کنیم. در ضمن برای تهیه‌ی غذاهایتان می‌توانید از زنجبیل تازه هم استفاده کنید.

 

 

3- زنجبیل برای پیشگیری از خطر ابتلا به سرطان

زنجبیل حاوی ترکیباتی است که خواص ضد سرطانی دارد. مشاهدات محققان نشان دهنده این است که زنجبیل با سلول‌های سرطانی تخمدان مقابله می‌کنند. از دیگر فواید زنجیل، کاهش التهاب‌های کولون (روده) است که با مصرف زنجبیل تازه حاصل می شود.

 

 

4- خواص زنجبیل در دوره‌ی بارداری: آری یا نه؟

تحقیقات جامعه پزشکی نتایج مختلفی را در این مورد نشان می دهد. برخی از مطالعات رابطه‌ای مستقیمی بین مصرف زنجبیل و سقط‌جنین را بیان می کنند. بررسی‌های دیگر حاکی از بروز مشکلات و عوارض مصرف این ادویه در این دوره است.

بر خلاف این نتایج، پژوهش های دیگر نشان می‌دهند که مصرف زنجبیل نه تنها مشکلی را در دوره‌ی بارداری بوجود نمی آورد، بلکه باعث تسکین حالت تهوع نیز می‌شود. به همین دلیل توصیه می شود که قبل از مصرف مکمل یا خود زنجبیل با پزشکت خود مشورت کنید. چون بسیاری از خانم‌ها برای مقابله با حالت های تهوع صبحگاهی از این ادویه استفاده می‌کنند.

 

 

5- زنجبیل یکی از عوامل بروز التهاب‌های دهانی

در طب سنتی، زنجبیل نوعی ادویه گرمی محسوب می شود و باعث گرم شدن بدن می‌شود؛ یعنی اینکه باعث می‌شود بدن گرمای بیشتری تولید کند. لذا ممکن است که در افرادی که طبع گرم دارند، مصرف ازنجبیل باعث بروز التهاب در دهان و مخاط شده و ایجاد سوزش یا خارش کند. اگر شما با مصرف زنجبیل احساس التهاب و سوزش در دهان داشتید از مصرف آن بپرهیزید.

 

 

6- زنجبیل باعث تسکین حالت تهوع می‌شود

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به دلیل ورود یک ویروس به بدنتان و یا حالت تهوع ناشی از ماشین‌گرفتگی و غیره دچار حالت تهوع می‌شوید، زنجبیل راه علاج شما است. پودر، نوشیدنی زنجبیل، قرص و یا مربای آن باعث تسکین معده و جلوگیری از آشوب آن می‌شود. تحقیقات اثر زنجبیل را به اندازه‌ی داروی اسکوپولامین یا همان هیوسین موثر می دانند. این دارو که بدون نسخه تجویز می‌شود و برای پیشگیری از ماشین‌گرفتگی، دل درد و غیره مصرف می‌شود.

 

 

7- زنجبیل یکی از عوامل کاهش قند خون

براساس برخی تحقیقات، مصرف پودر زنجبیل در افرادی که از دیابت نوع 2 رنج می‌برند، کاهش قند خون را به همراه دارد. اگر شما نیز از این بیماری رنج می‌برید و نگران میزان قند خونتان هستید با پزشک معالجه‌ی خود در خصوص مصرف زنجبیل مشورت کنید. در صورت تشخیص پزشکتان، می توانید در کنار داروهای خود این ادویه را نیز مصرف کنید تا قند خونتان را بیشتر کنترل کنید. با اینحال توجه داشته باشید که در برخی موارد مصرف زنجبیل می‌تواند تأثیر خطرناکی روی میزان انسولین بدن داشته باشد.

 

 

8- زنجبیل همپای داروهای ضدانعقاد خون

نتایج تحقیقات پزشکان استرالیایی نشان داده است که زنجبیل یک ضدانعقاد قوی است که تا حدودی قوی تر از آسپرین نیز می باشد. بنابراین مصرف آن برای بیمارانی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مصرف می‌کنند توصیه نمی‌شود. دلیل این مسئله هم بالا رفتن خطر خونریزی یا کبودی در آن‌ها است. اگر مشکل خونریزی دارید و یا از داروهای رقیق‌کننده‌ی خون استفاده می‌کنید بهتر است از مصرف زنجبیل بپرهیزید.

 

 

استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

نظرات

رعنا
۱۳۹۹/۰۲/۲۲۰۰
پاسخخیلی عالیه،پیشنهاد میکنم حتما درست کنید